Pekin > Porażka polskich piłkarzy ręcznych z Hiszpanami 29:30

Redakcja

Polscy piłkarze ręczni w swoim drugim występie w igrzyskach przegrali z Hiszpanią 29:30. Swojej wielkiej szansy na medal zaprzepaścił w finale K1 w kajakarstwie górskim Krzysztof Bierut. Polak w półfinale był trzeci. Jednak w samym finale popełniał błąd za błędem, co kosztowało go stratę ponad 15 sekund i ostatni9a ósmą pozycję. Złoty medal zdobył Słowak Michal Martikan. Drugie miejsce zajął Brytyjczyk David Florence, zaś trzecie Australijczyk Robin Bell.
Polacy zachowują jeszcze szansę na medal w judo. Robert Krawczyk w II rundzie repasaży w kategorii do 81 kg pokonał prze ippon po minucie i 48 sekundach walki Portugalczyka Joao Neto. Do walki o brąz dzieli go jeszcze jeden pojedynek. (mark)