Krzysztof Sokólski
19.09.2018 bialystok jagiellonia - pogon szczecin   fot. anatol chomicz / gazeta wspolczesna /  kurier poranny / polska press
19.09.2018 bialystok jagiellonia - pogon szczecin fot. anatol chomicz / gazeta wspolczesna / kurier poranny / polska press Anatol Chomicz
Oceniamy zawodników Jagiellonii Białystok po zwycięstwie 2:1 z Pogonią Szczecin

Przed hitowym meczem z Legią Warszawa morale w białostockiej Jagiellonii jest wysokie. Po ostatnich słabszych występach żółto-czerwoni wzięli się w garść i pokazali swoje możliwości zwyciężając 2:1 Pogoń Szczecin. Jaga zagrała dobre spotkanie, a stać ją na jeszcze lepsze. Wierzymy, że takie zobaczymy w piątkowym starciu z Legią.

Podopieczni Ireneusza Mamrota zachowali spokój. Nie spanikowali po niedawnym spadku formy, wykazali się cierpliwością i tę cierpliwość zaprezentowali w pojedynku z „Portowcami”. Nie rzucili się do chaotycznych ataków, a w przemyślany sposób podeszli do meczu i – choć nie należał on do najłatwiejszych – zasłużenie sięgnęli po trzy punkty.

Cieszy fakt, że błysnął wreszcie Przemysław Frankowski, na którego w dalszej części sezonu bardzo liczymy. Uwagę zwraca wysoka dyspozycja Mariana Kelemena i Ivana Runje, od których w konfrontacji z Legią wiele może zależeć. No i jeszcze Cillian Sheridan. Optymizmem napawa fakt, że wrócił do składu, jednak z drugiej strony martwi skuteczność, a raczej jej brak. Niepokoi także kontuzja Jakuba Wójcickiego.

Reasumując jednak, po meczu z Pogonią z pewnością zauważamy, że w postawie Jagiellonii dużo więcej pozytywnych aspektów, co dobrze rokuje przed zbliżającym się spotkaniem z Legią.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Pogonią (skala ocen 0-6):
Marian Kelemen – 4,5:
Bez szans przy straconym golu. Świetnie spisał się w pojedynkach z Adamem Buksą, ratując zespół przed dużymi kłopotami.

Jakub Wójcicki – niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać. W 19 minucie z powodu kontuzji zmieniony przez Romana Bezjaka.

Ivan Runje – 4: W obronie prezentował się poprawnie, ale najważniejsze, że strzelił gola, zapewniając Jadze cenne zwycięstwo.

Nemanja Mitrović – 3,5: Grał przyzwoicie, dobrze uzupełniając się na środku defensywy z Runje.

Guilherme – 3,5: Był aktywny. Próbował swojej najgroźniejszej broni - strzałów i dośrodkowań.

Przemysław Frankowski – 4,5: Po kontuzji Wójcickiego przesunięty na prawą obronę. W pierwszej połowie niezbyt widoczny, ale w drugiej błyszczał. Strzelił gola, świetnie podawał i dryblował.

Bartosz Kwiecień – 3: Przez większą część meczu grał nieźle, ale raz popełnił duży błąd, po którym Jagiellonia straciła gola.

Marko Poletanović – 3,5: Nie pokazał może wielu spektakularnych akcji, ale wyraźnie rozkręca się w barwach Jagi. W 74. minucie zastąpiony przez Mateusza Machaja.

Martin Pospisil – 3,5: Zaliczył asystę przy golu Frankowskiego i napędzał akcje żółto-czerwonych.

Arvydas Novikovas – 3,5: Stwarzał zagrożenie pod bramką rywala, jednak brakowało mu dokładności. W 82. minucie zastąpiony przez Patryka Klimalę.

Cillian Sheridan – 2,5: Dochodził do sytuacji strzeleckich, ale fatalnie je marnował.

Roman Bezjak – 3: Zastąpił kontuzjowanego Wójcickiego. Starał się, ale nic wielkiego nie dokonał.

Mateusz Machaj - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.

Patryk Klimala - niesklasyfikowany: Grał za krótko, aby go oceniać.