Pierwsza porażka rezerw Tura i wysokie zwycięstwo Kolejarza

Wasyl
Kiedyś sukcesy muszą się skończyć. Oby to była krótka przerwa
Kiedyś sukcesy muszą się skończyć. Oby to była krótka przerwa Tur
Pierwszą porażkę na własnym boisku zanotowali piłkarze rezerw bielskiego Tura. W meczu 12. kolejki klasy okręgowej Tur przegrał z Krypnianki Krypno 2:4. Dwie bramki dla piłkarzy z Pilik strzelił Rafał Iwaniuk.

W tej samej kolejce zawodnicy Kolejarza Czeremcha pokonali na wyjeździe Pasję Kleosin 6:1. Goście już w 2. minucie zdobyli bramkę, kiedy po składnej akcji całego zespołu do piłki odbitej przez bramkarza dopadł Marcin Aleksiejuk, pewnie umieszczając ją w bramce.

Gospodarze nie zdołali otrząsnąć się po stracie pierwszej bramki, a już w 5. minucie, kiedy po indywidualnej akcji faulowany w polu karnym był Mateusz Samosiuk, arbiter bez wahania wskazał na jedenastkę. Do rzutu karnego podszedł Daniel Kierkowicz i precyzyjnym strzałem podwyższył wynik meczu na 2:0. Po stracie drugiej bramki do głosu doszli gospodarze, którzy po stałym fragmencie gry i strzale głową w 20. minucie zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Stracony gol tylko rozdrażnił gości. Kolejarz przejął inicjatywę. Jeszcze przed przerwą W 45’ piłkę w pole karne posłał Krzysztof Korowaj, futbolówkę przejął Daniel Kierkowicz, oszukał defensorów i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył wynik meczu na 3:1.

Po przerwie Kolejarz także dominował na boisku. W 62. minucie po strzale Krzysztofa Korowaja bramkarz Pasji zdołał jeszcze odbić futbolówkę, ale wobec dobitki Dariusza Korowaja był już bezradny. W 68. minucie piłkę na skrzydle otrzymał Daniel Kierkowicz, ograł obrońców z Kleosina i strzałem w krótki róg nie dał szans bramkarzowi, kompletując tym samym hat-tricka.

Na koniec w 75. minucie przed polem karnym faulowany był zawodnik Kolejarza, do rzutu wolnego podszedł Krzysztof Korowaj i silnym strzałem w długi róg ustalił wynik spotkania na 6:1. Do końca meczu wynik meczu nie uległ zmianie.