Pierwsza porażka Ślepska Malow Suwałki w PlusLidze

maZaktualizowano
Mecz Projekt Warszawa - Ślepsk Malow Suwałki brak
W drugim swoim meczu w PlusLidze siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali 1:3 na wyjeździe z Projektem Warszawa.

W warszawskim zespole w podstawowym składzie wyszli między innymi reprezentanci Polski jak Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Piotr Nowakowski, czy libero Damian Wojtaszek. Ale na początku nie zrobiło to większego wrażanie na siatkarzach suwalskiej drużyny i trwała walka punkt za punkt. Dopiero w środku seta zaczęły się kłopoty przyjezdnych w przyjęciu i Projekt zaczął punktować seriami. Nie pomogły zmiany dokonywane przez trenera Ślepska Malow Andrzeja Kowala (wejście Łukasza Rudzewicza i Kacpra Gonciarza) i Projekt wygrał partię otwarcia do 19.

W drugim secie zespół Ślepska Malow znacznie poprawił się w przyjęciu i co za tym idzie lepiej grał w ataku. To głównie temu prowadził wyrównaną walkę do samej końcówki. I nie wiadomo jakby to się skończyło gdyby przy stanie 22:22 Patryk Szwaradzki nie dotknął siatki, a przy stanie 23:23 Andreas Takvam nie posłał serwisu w taśmę. Zawodnicy Projektu właśnie w takich
decydujących momentach nie popełniali pomyłek. Drużyna Andrei Anastasiego wykorzystała drugą piłkę setową i wygrała 26:24.

Przeczytaj także:Sensacyjna wygrana Ślepska Malow Suwałki w Rzeszowie

Suwalczanie byli już w bardzo złej sytuacji, ale wciąż nie zamierzali odpuścić. W trzecim secie od początku to Ślepsk Malow miał lekką przewagę (10:8, 13:11), a po mocnych zagrywkach Nicolasa Szerszenia zrobiło się 17:13. Takiej straty gospodarze nie byli w stanie już odrobić i Ślepsk Malow przegrywał już tylko 1:2 i w dalszym ciągu wynik był otwarty.

Jednak w czwartym secie doświadczenie, ogranie zawodników Projektu wzięło górę i po zaciętej walce Ślepsk Malow przegrał do 23 i w całym meczu 1:3.

Natomiast już w środę suwalczanie zagrają trzeci mecz z rzędu na wyjeździe. Tym razem zmierzą się z mistrzem Polski z ubiegłego sezonu – ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle. To będzie zaległe spotkanie z pierwszej kolejki. Z kolei planowany na 10 listopada mecz w nowej hali Suwałki Arena Ślepska Malow z Treflem Gdańsk został przełożony na 17 grudnia. Powodem są przedłużające się odbiory. Uroczyste otwarcie hali nastąpi w piątek, 22 listopada o godz. 16.30, a godzinę później w historycznym, pierwszym meczu przed własną publicznością, suwalski zespół podejmie AZS Indykpol Olsztyn.

Projekt Warszawa – Ślepsk Malow Suwałki 3:1 (25:19, 26:24, 20:25, 25:23)
Projekt:
Kwolek, Brizard, Król, Wrona, Nowakowski, Tillie, Wojtaszek (libero) oraz Kowalczyk, Niemiec, Grobelny, Kozłowski.
Ślepsk Malow: Szerszeń, Rohnka, Takvan, Tuaniga, Bołądź, Sapiński, Filipowicz (libero) oraz Stańczak (libero), Szwaradzki, Gonciarz, Rudzewicz, Klinkenberg.

Inne wyniki 3. kolejki
GKS Katowice – Trefl Gdańsk 2:3, Resovia Rzeszów – AZS Olsztyn 1:3, Skra Bełchatów – Cuprum Lublin 2:3, Aluron Wirtu Zawiercie – MKS Będzin 3:1, Jastrzębski Węgiel – ZAKSA Kędzierzyn Koźle 0:3.
Mecz Czarni Radom – BKS Visła Bydgoszcz zakończył się wczoraj po zamknięciu wydania.