Piłka ręczna. Drugoligowe derby dla zawodniczek Dwójki Łomża

Piłkarki ręczne KPR przegrały z Dwójką Łomża
Piłkarki ręczne KPR przegrały z Dwójką Łomża Wojciech Wojtkielewicz
W Siemiatyczach spotkały się dwa zespoły z naszego regionu występujące w rozgrywkach II ligi. KPR, który był gospodarzem, podejmował łomżyńską Dwójkę. Ten derbowy mecz zakończył się wygraną drużyny z Łomży 40:32, a najskuteczniejszą piłkarką ręczną była Amanda Szymborska z Dwójki Łomża, która zdobyła 11 bramek.

Pierwszą bramkę zdobyła najbardziej doświadczona zawodniczka w obu drużynach Amanda Szymborska z Dwójki Łomża i drużyna gości prowadzenie 1:0. Bardzo szybko KPR wyrównał po bramce Elizy Gryki. Białostoczanki w 9 minucie jeszcze wygrywały 7:5, ale minutę później był już remis 7:7. Wynik remisowy utrzymywał się niemal do końca pierwszej połowy. Było 8:8, 10:10, 15:15. Jednak to Dwójka schodziła na przerwę wygrywając 19:18.

W drugiej połowie przewagę uzyskały łomżynianki, które w 44 minucie prowadziły już po skutecznej akcji Patrycji Kruczkow różnicą siedmiu bramek 30:23. Dwojka pewnie utrzymała swoją przewagę wygrywając derbowe spotkanie 40:32.

KPR Białystok - MKS Dwójka Łomża 32:40 (18:19)
KPR: Wasilewska 8, Gryko 6, Krzyżanowska 6, Stypułkowska 4, Olurowska 3, Oszmian 1, Ostrowska 2, Kozłowska 1, Soroka 1, Świderska, Kosińska, Bolesta.
Dwójka: Szymborska 11, Rejka 10, Kutny 7, Kruczkow 4, Klej 3, Serowik 3, Sawicka 1, Wąsiewska 1, Trzcińska, Romanowska, Janowska.

Inny wynik: KS Warszawianka - SPR Handball II Rzeszów 50:15.