Piłka ręczna. Podział punktów w Dąbrowie. Debiut TS Siemiatycze

Mecz II ligi Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Pabiks Pabianice
Mecz II ligi Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Pabiks Pabianice facebook KS Szczypiorniak
Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka przegrał u siebie po rzutach karnych z Pabiksem Pabianice. TS Siemiatycze w debiucie uległ 24:29 na wyjeździe zespołowi ROKiS Radzymin.

Pierwsze spotkanie sezonu przed własną publicznością Szczypiorniaka było bardzo wyrównane. Po pierwszej połowie starcie z Pabiksem Pabianice był remis 13:13, a druga część także nie przyniosła rozstrzygnięcia (28:28). W myśl nowego regulaminu w takiej sytuacji o zwycięstwie mają decydować rzuty karne. W tych wygrali 5:4 goście i to oni zgarnęli dwa punkty, a Szczypiorniak jeden.
– Przy nowym regulaminie mecze może będą atrakcyjniejsze, ale dla trenerów będzie więcej nerwów – twierdzi Mirosław Tokajuk, trener Szczypiorniaka. – U nas z rzutu karnego pomylił się Sebastian Pers, który zresztą rozegrał bardzo dobry mecz. Mem pretensje do drużyny, bo na dwie sekundy przed zakończeniem prowadziliśmy, ale niestety rzut rozpaczy rywali znalazł drogę do bramki i był remis.

Porażką 24:29 zakończył się pierwszy mecz beniaminka z Siemiatycz. Podopieczni Norberta Marksa przegrali na wyjeździe z ROKiS Radzymin. Jeszcze w 20 minucie spotkania był remis 7:7, ale przed przerwą ROKiS uzyskał przewagę 14:11. Drużynie z Siemiatycz nie udało się odrobić straty.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka – Pabiks Pabianice 28:28 (13:13, rzuty karne 4:5)
Szczypiorniak: Kiedysz, Maksimowicz – Bruszewski 7, Mateusz Łabieniec 6, Pers 5, Michał Łabieniec 3, Radziwon 3, Citko 1, Komosa 1, Maksymczuk 1, Kozłowski 1, Lewkowicz, Zawadzki.

ROKiS Radzymin – TS Siemiatycze 29:24 (14:11)
TS Siemiatycze: Nesterowicz, Tatarczuk – Szyszko 13, Jaroszewicz 4, Daciuk 3, Gumieniak 1, Stasiuk 1, Mikowski 1, Jarocki 1, Kapela, Tarasiuk, Jaworski, Kałucki.

Inne wyniki 2. kolejki
Jurand Ciechanów – UMCS Lublin 33:29, Trójka Ostrołęka – KS Warszawianka 28:27, Włókniarz Konstantynów – AZS AWF Warszawa 18:23.