Piłka ręczna. SPR Nowe Piekuty z kompletem punktów w meczu z Padwą Zamość

Drużyna SPR Nowe Piekuty
Drużyna SPR Nowe Piekuty facebook/spr nowe piekuty
W meczu II ligi piłki ręcznej mężczyzn drużyna SPR Nowe Piekuty na swoim parkiecie pokonała rezerwy Padwy Zamość 32:29

Mecz był bardzo wyrównany. Do 10 minuty lekką przewagę posiadali goście, ale po bramce Marcina Piekutowskiego SPR doprowadził do wyrównania 6:6, a po trafieniu z karnego Piotra Brzozowskiego gospodarze objęli prowadzenie 7:6. Wyrównana walka trwała już do końca pierwszej połowy zakończonej jednobramkową wygraną SPR Nowe Piekuty 15:14.

Po zmianie stron boiska mecz był bardzo wyrównany. W 48 minucie było 24:23 i wówczas gospodarze zdobyli trzy bramki z rzędu. Trafili Jakub Bartosiak, Piekutowski i Damian Jabłoński. Przewagę 27:23 drużyna z Nowych Piekut już nie roztrwoniła i odniosła wygraną 32:29. Najskuteczniejszym graczem gospodarzy był Marcin Piekutowski zdobywaca 11 bramek.

W niedzielę SPR Nowe Piekuty zagra na wyjeździe z Włókniarzem Konstantynów Łódzki, a Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka wyjedzie na mecz do lidera Pabiks Pabianice.

SPR Nowe Piekuty - MKS Padwa II Zamość 32:29 (15:14)
Bramki dla SPR Nowe Piekuty: Piekutowski 11, Adrian Kostro 5, Porzeziński 4, Gumieniak 3, Rafał Kostro 3, Bartosiak 2, Jabłoński 1, Markowski 1, Stasiuk 1.

1. SPR Pabiks IMPACT Pabianice 11 32 329:260
2. Enea Orlęta Zwoleń 11 24 357:265
3. Warszawianka Warszawa 10 21 292:243
4. SPR ROKiS Radzymin 11 20 298:287
5. KS Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka 10 17 303:288
6. SPR Nowe Piekuty 11 6 256:340
7. KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki 9 5 205:250
8. MKS Padwa II Zamość 11 0 285:392