Piłka ręczna. Ważna wygrana Szczypiorniaka w II lidze

W meczu dwóch najsłabszych drużyn rozgrywek SPR Nowe Piekuty wygrał z TS Siemiatycze. Wojciech Wojtkielewicz
Po wygranej 36:28 u siebie z Trójką Ostrołęka Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka awansował na drugie miejsce w tabeli II ligi.

Spotkanie w Dąbrowie Białostockiej po między miejscowym Szczypiorniakiem, a Trójką Ostrołęka było bardzo ważne dla obu drużyn. Ekipy walczyły o pozycję wicelidera. Ponadto był to istotny mecz dla dalszej rywalizacji. Szczypiorniak i Trójka są już raczej pewne udziału w grupie mistrzowskiej, a do niej zespoły awansują z punktami, które zdobyły w rywalizacji z drużynami z miejsc 1–4.

W pierwszej połowie żadnej z drużyn nie udało się zbudować większej przewagi. Początek drugiej części także był bardzo wyrównany.

– Dopiero od 45 minuty zaczęła się rysować nasza przewaga – mówi Mirosław Tokajuk, trener Szczypiorniaka. – Wzmocniliśmy obronę, a zawodnicy Trójki z minuty na minutę opadali z sił. W końcówce już mieliśmy sporą przewagę i nie było nerwówki. Pokonaliśmy Trójkę drugi raz w tej rundzie i do grupy mistrzowskiej awansujemy już z sześcioma punktami.

Już w środę Szczypiorniak zagra na wyjeździe z TS Siemiatycze, a w przedostatniej kolejce u siebie z Hanball Płock. Będzie to najprawdopodobniej starcie o pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej.

Natomiast w Rudce SPR Nowe Piekuty podejmował drużynę TS Siemiatycze. Lepiej od początku prezentował się beniaminek z Nowych Piekut, który objął prowadzenie 7:2. Pomimo, że gościom w drugiej połowie udało się odrobić część strat to i tak ostatecznie przegrali 20:25 i zostali zepchnięci na ostatnie miejsce w tabeli.

– Mimo nieobecności kontuzjowanych zawodników, w nieco osłabionym składzie, potrafiliśmy zagrać na dobrym poziomie. Kluczem do tego zwycięstwa była przede wszystkim gra zespołowa. Widać coraz większe zrozumienie na boisku i to bardzo cieszy – ocenił trener SPR Szymon Jadczak.

Z kolei Bestios Białystok uległ 25:33 na wyjeździe Warszawiance.

Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka - Trójka Ostrołęka 36:28 (16:15)