Jakub Maj
Jakub Maj
PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia - Pogoń to starcie dwóch drużyn, które bardzo słabo radzą sobie w defensywie w obecnym sezonie. Przed startem spotkania ekipa z Białegostoku straciła 28 bramek, natomiast zespół ze Szczecina aż 30. Dzisiaj lepsza okazała się "Jaga", która wyszła z wielkiego kryzysu. Podopieczni Macieja Stolarczyka wygrali mecz w Ekstraklasie pierwszy raz od... października!

Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin 2:0 (0:0)

Od pierwszych minut to Pogoń Szczecin narzuciła tempo spotkania i stwarzała sobie dogodne sytuacje. W 8. minucie lewą stroną przedarł się Kamil Grosicki, który zagrał płasko przed bramkę. Pontusowi Almqvistowi brakowało centymetrów, by "zamknąć" akcję przy bliższym słupku, a na dalszym nie było nikogo.

Kilka minut później Pogoń po raz kolejny mogła otworzyć wynik spotkania. Marcel Wędrychowski przedarł się prawą stroną w pole karne. Podał do środka "szesnastki" do Pontusa Almqvista. Ten wyłożył futbolówkę Kamilowi Grosickiemu, który bez przyjęcia uderzył płasko, ale wyciągnięty jak struna Zlatan Alomerović odbił przed siebie! Do pustej bramki trafił Wędrychowski! Jego radość nie trwała długo - w momencie dobitki był na spalonym!

W 32. minucie Pogoń była najbliżej strzelenia bramki. Piłkarze Jensa Gustafssona zaatakowali lewą stroną. W finalnej fazie akcji Kamil Grosicki uderzył zza pola karnego. Przed utratą gola gospodarzy uratowała poprzeczka!

Pogoń cały czas naciskała. W 54. minucie byliśmy świadkami strzału Kamila Grosickiego z pola karnego, który został zablokowany. Do odbitej piłki dopadł Sebastian Kowalczyk, który uderzył obok bramki!

Pomimo naporu gości, to gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dokładnym dośrodkowaniu Bartłomieja Wdowika z rzutu rożnego, Tomasz Kupisz wyskoczył najwyżej. Mocnym uderzeniem głową wpisał się na listę strzelców! Bramkarz nie miał żadnych szans.

Kwadrans przed końcem meczu Po błędzie Tarasa Romanczuka kapitalną okazję miał Luka Zahović, ale zmarnował ją. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić. Kilkadziesiąt sekund później było już 2:0! Jakub Lewicki pognał lewą stroną, po czym zagrał w pole karne do Jesusa Imaza! Ten efektownie złożył się do strzału i po rękach Dante Stipicy piłka wpadła do siatki!

Słaba dyspozycja piłkarzy Pogoni nie spodobała się sympatykom Portowców, którzy podczas meczu skandowali "Szwecja już czeka, Gustafsson Szwecja już czeka". Fani chcą, aby trener Jens Gustafsson został zwolniony.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):