Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Projektem Warszawa 1:3
Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Projektem Warszawa 1:3 Krzysztof Kapica
W meczu 25. kolejki PlusLigi siatkarze Ślepska Malow Suwałki, na własnym boisku Suwałki Arena, przegrali z Projektem Warszawa 1:3. W tabeli podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza zajmują 13. miejsce i mają 10 punktów przewagi nad ostatnimi Czarnymi Radom.

Niestety, siatkarze Ślepska Malow Suwałki nie wywalczyli ani jednego punktu w meczu z Projektem Warszawa. Zespół ze stolicy, który nie dawno sięgnął po europejski puchar Challenge Cup był faworytem tego spotkania, ale gospodarze łatwo skóry nie sprzedali.

W pierwszym secie drużyna trenera Piotra Grabana, co prawda nie dała szans gospodarzom wygrywając wysoko do 14, to jednak dalsza gra już nie była z tak wielką różnicą klas obu zespołów.

W drugim secie to siatkarze trenera Dominika Kwapisiewicza dali popis gry "odwdzięczając" się gościom taką samą wysoką wygraną 25:14. Gdy Ślepsk Malow, po asie serwisowym Zigi Sterna, wyszedł na 10-punktowe prowadzenie - 18:8 stało się jasne, że zwycięstwa w tej partii suwalczanie nie oddadzą.

Trzeci set był przełomowy dla całego spotkania. Gra była bardzo wyrównana do końca, a o wygranej decydowała walka na przewagi. W niej lepszymi okazali się goście i po zagraniu byłego siatkarza Ślepska Malow Bartłomieja Bołądzia zwyciężyli 29:27.

W czwartym secie zespół Projektu Warszawa od razu wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie i nie pozwolił zniwelować swojej przewagi wygrywając 25:128 i cały mecz 3:1 w setach.

Walczyliśmy o każdą piłkę, było mnóstwo obron, mnóstwo dobrej siatkówki. Trzeci set był kluczowy, przegraliśmy końcówkę. Jedna dwie akcje zaważyły, że kończymy mecz bez punktu - mówi siatkarz Ślepska Malow Suwałki Paweł Halaba.

Ślepsk Malow Suwałki - Projekt Warszawa 1:3 (14:25, 25:14, 27:29, 18:25).
Ślepsk Malow: Stern, Filipiak, Stajer, Macyra, Halaba, Sanchez, Czunkiewicz (libero) oraz Gallego, Buculjević, Kaciczak
Projekt: Wrona, Tillie, Firlej, Bołądź, Semeniuk, Szalpuk, Wojtaszek (libero) oraz Gruszczyński (libero), Stępień, Weber, Borkowski, Grobleny
MVP: Artur Szalpuk