Pływanie. Jagiellonia najlepsza na mistrzostwach Michałowa

IX Mistrzostwa Michałowa w Pływaniu
IX Mistrzostwa Michałowa w Pływaniu michalowo.eu
Aż 251 zawodników z dziewięciu klubów wystartowało w Mistrzostwach Michałowa w pływaniu pod patronatem burmistrza tego miasta. Najwięcej medalów wywalczyli pływacy Jagiellonii Białystok.

Dziewiąta edycja zawodów w Michałowie była imponująca. Na pływalni "Na Fali" rywalizowano w pięciu stylach i w siedmiu kategoriach wiekowych. W sumie przeprowadzono wyścigi w 104 konkurencjach indywidualnych i czterech sztafetach.

Zdobywcy trzech pierwszych miejsc na wszystkich dystansach w każdej kategorii wiekowej otrzymali medale, trzy najlepsze pływaczki i trzech najlepszych pływaków w każdej kategorii wiekowej – statuetki, trzy najlepsze drużyny - puchary. Wśród uczestników rozlosowano 20 nagród rzeczowych ufundowanych przez sponsorów.

Najlepiej wypadli pływacy Jagiellonii, którzy wywalczyli 56 medali (22 złote - 20 srebrnych - 14 brązowych). Drugie miejsce zajął Wodnik Bielsk Podlaski (16-13-9), a trzecie Juvenia Białystok (15-5-7). Dalsza kolejność: 4. Omega Sokółka (11-13-10); 5. Puszcza Hajnówka (11-3-5); 6. Butterfly Łomża (8-12-10); 7. Olimpijczyk Suwałki (6-5-9); 8. Batory Sokółka (5-7-6); 9. Na Fali MOSiR Michałowo (5-6-3).