Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podlaska Izba Administracji Skarbowej mimo ograniczeń realizuje wszystkie swoje zadania

PZA
Izba Administracji Skarbowej w Białymstoku
Mimo wprowadzonych ograniczeń w kontakcie bezpośrednim z podatnikami, podlaska Krajowa Administracja Skarbowa realizuje swoje zadania na bieżąco.

Większość spraw podatkowych można załatwić on-line, a na osoby chcące rozwiać swoje wątpliwości urzędnicy czekają pod dyżurnymi numerami telefonów.

Na granicy, obok codziennych zadań, funkcjonariusze podlaskiej KAS wspierają pozostałe służby, w tym na przejściach w Budzisku i Ogrodnikach gdzie czasowo wprowadzono kontrole podróżnych wjeżdżających do kraju. Wzrosła także liczba rozmów telefonicznych obsługiwanych przez urzędy skarbowe, a w przypadku większych urzędów jest nawet o kilkaset telefonów dziennie. Pracownicy urzędów skarbowych, tak jak dotychczas wykonują swoje obowiązki w zakresie obsługi dokumentów. Podatnicy chętnie korzystają z formy elektronicznej przesyłając zeznania podatkowe, wnioski o wydanie zaświadczeń, wnioski o przeksięgowanie i inne dokumenty oraz wyjaśnienia.

Na bieżąco Podlaska KAS dokonuje zwrotu podatku osobom, które rozliczyły swoje zeznanie PIT i wykazały w nim nadpłatę. Przykładowo w Pierwszym Urzędzie Skarbowym w Białymstoku zwrócono dotychczas pieniądze blisko 17 tysiącom podatników, na których konta trafiły prawie 23 miliony złotych.

Funkcjonariusze podlaskiej KAS na polsko-litewskich przejściach granicznych w Budzisku i Ogrodnikach uczestniczą w prowadzonej kontroli sanitarnej przemieszczania osób oraz stanu zdrowia podróżnych i wspomagają w tym funkcjonariuszy Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej oraz pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

Mimo wprowadzonych ograniczeń związanych z przekraczaniem zewnętrznej granicy Unii Europejskiej ruch związany z międzynarodową wymianą towarów jest dozwolony i odbywa się na bieżąco. Od 14 do 19 marca funkcjonariusze podlaskiej KAS na drogowych przejściach granicznych z Białorusią w Kuźnicy i Bobrownikach skontrolowali i odprawili blisko 9500 samochodów ciężarowych.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna