Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Podlaska Marka Roku 2014 - gala finałowa (wideo)

(adek)
BiKeR Białostocka Komunikacja Miejska Rowerowa – Urząd Miejski w Białymstoku Podlaska Marką Roku 2014
BiKeR Białostocka Komunikacja Miejska Rowerowa – Urząd Miejski w Białymstoku Podlaska Marką Roku 2014 archiwum
W piątek w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki odbyła się Gala Finałowa wieńcząca konkurs Podlaska Marka Roku 2014.

Podlaska Marka, jak żaden inny plebiscyt, pozwala docenić kreatywność i przedsiębiorczość mieszkańców województwa, którzy niezmiennie potrafią zaskakiwać swoimi niekonwencjonalnymi pomysłami. W ciągu 10 lat historii konkursu uczestniczyło w nim ponad 1100 produktów, na które konsumenci, wybierający swoich faworytów w Plebiscycie o Nagrodę Podlaskich Konsumentów, oddali łącznie ponad 150 tysięcy głosów.

Wyniki tegorocznej, 11 edycji przedsięwzięcia zostały ogłoszone podczas uroczystej Gali Finałowej, którą prowadził Tomasz Kammel. Gwiazdą wieczoru była Urszula.

Do udziału w edycji 2014 Podlaskiej Marki Roku zakwalifikowanych zostało 81 produktów, spośród których Grupa Ekspercka, stanowiąca trzon Kapituły Konkursu, wyłoniła 20 zgłoszeń nominowanych do nagród głównych. To z nich wybrano pięciu laureatów, którzy otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 15000 złotych oraz szklaną statuetkę wykonaną według koncepcji Profesora Leona Tarasewicza. Swojego faworyta wskazali również Internauci glosujący w Plebiscycie o Nagrodę Podlaskich Konsumentów. Udział wzięło w nim ponad 9000 osób, a więc ponad tysiąc więcej niż w roku ubiegłym.

Poza najlepszymi podlaskimi produktami roku minionego, podczas Gali Podlaskiej Marki Roku 2014, ogłoszone zostanie nazwisko kolejnego Honorowego Ambasadora Województwa Podlaskiego. Ten zaszczytny tytuł przyznawany jest osobom szczególnie zasłużonym dla regionu, swoją pracą, twórczością i dokonaniami przyczyniającym się do promowania województwa podlaskiego w Polsce i na świecie. Laureatem tytułu za rok 2014 został Prezes Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku Pan Witold Karczewski.

Nowością tegorocznej edycji Podlaskiej Marki było przyznanie tytułu Ambasadora Podlaskiej Gospodarki. To nowe wyróżnienie, które Zarząd Województwa Podlaskiego, wspólnie z Radą Przedsiębiorczości, postanowił przyznawać branżom o szczególnym znaczeniu dla regionalnej gospodarki. W tym roku jego pierwszym laureatem została branża mleczarska, która dowodzi, że siłą Podlaskiego są nie tylko pojedyncze produkty, ale całe gałęzie gospodarki.

LAUREACI PODLASKIEJ MARKI ROKU 2014

1. BiKeR Białostocka Komunikacja Miejska Rowerowa - Urząd Miejski w Białymstoku,

2. Kampus Uniwersytetu w Białymstoku - Uniwersytet w Białymstoku,

3. Łazik marsjański Hyperion 2 - Wydział Mechaniczny Politechniki Białostockiej,

4. Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie - Fundacja Pogranicze,

5. Wynalazek naukowy pochodne diizochinoliny i ich zastosowanie w walce z nowotworami - Uniwersytet Medyczny w Białymstoku

NAGRODA PODLASKICH KONSUMENTÓW

Monaster w Supraślu - Klasztor Męski Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Supraślu

HONOROWY AMBASADOR WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO ROKU 2014

Witold Karczewski

AMBASADOR PODLASKIEJ GOSPODARKI

Branża mleczarska

PODLASKA MARKA ROKU

Podlaska Marka Roku to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych plebiscytów odbywających się na terenie regionu, organizowany nieprzerwanie od 10 lat przez Marszałka Województwa Podlaskiego i niezmiennie cieszący się dużym zainteresowaniem regionalnych producentów i konsumentów.

W ciągu ostatniej dekady w konkursie rywalizowało łącznie kilkaset produktów, które do dzisiaj, dzięki obecności na rynku i swojej doskonałej jakości, przyczyniają się do promocji Podlaskiego w kraju i poza granicami Polski. Wśród laureatów znajdują się zarówno produkty dużych podlaskich przedsiębiorstw, takich jak np.: Mlekovita, Polmos, Pronar, ale również drobnych producentów, kultywujących tradycje dziedzictwa kulturowego regionu.

Otrzymanie tytułu Podlaskiej Marki Roku nie wynika z wysokości sprzedaży, czy z liczby zatrudnionych pracowników, ale z wysokiej jakości i unikatowych walorów wytwarzanych produktów. Podlaska Marka Roku przyznawana jest więc najciekawszym inicjatywom, najpiękniejszym miejscom oraz najlepszym produktom, których wspólnym mianownikiem jest obszar ich realizacji - województwo podlaskie.

Laureatów wskazują - niezależnie od siebie - kapituła konkursu, składająca się m.in. ze specjalistów ds. jakości, gospodarki, marketingu, turystyki (wyłaniająca pięciu nagrodzonych) oraz konsumenci (mieszkańcy województwa), wybierający jednego zwycięzcę w głosowaniu internetowym.

Udział w konkursie to same korzyści - szerokie zainteresowanie konsumentów i mediów, nagrody finansowe, możliwość wykorzystywania logo konkursu oraz spotów promujących zwycięzców w akcjach reklamowych, ale przede wszystkim wzmocnienie prestiżu, dzięki możliwości dołączenia do zupełnie wyjątkowego grona - najlepszych podlaskich produktów minionego 10-lecia.

Organizator konkursu:

Marszałek Województwa Podlaskiego

Realizacja:

Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

Referat Promocji

ul. Wyszyńskiego 1

15-888 Białystok

tel. 85 66 54 452, 85 66 54 453, 85 66 54 454

e-mail: [email protected]

www.podlaskamarka.pl

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna