Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Długoterminowa...

  Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Długoterminowa prognoza pogody. Zima stulecia w Polsce?

  ak

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jaka będzie zima? Chociaż dopiero co zaczęła się jesień, prognoza pogody na zimę interesuje już wiele osób, zwłaszcza tych, którzy marzą o białych świętach.
  1/6
  przejdź do galerii

  Jaka będzie zima? Chociaż dopiero co zaczęła się jesień, prognoza pogody na zimę interesuje już wiele osób, zwłaszcza tych, którzy marzą o białych świętach. Czy takie będą? ©Free-Photos / Pixabay.com

  Jaka będzie zima? Po pierwszym ataku niższych temperatur, który dopadł nas jeszcze we wrześniu, wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Jedni marzą o białych świętach, inni woleliby w cieńszym płaszczu przejść w wiosnę, ale jedno jest pewne: pogoda na zimę dotyczy i interesuje każdego. Czy będzie zima stulecia w Polsce? A może Boże Narodzenie będzie w wiosennej aurze? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na zimę!

  Jaka będzie zima 2018/2019? Co nas czeka?


  Pogoda na zimę zawsze jest wielką niewiadomą i lubi nas zaskakiwać. Nawet jeśli jeszcze na tydzień przed świętami zapowiada się, że będą one białe, pogoda często płata nam figla i w Wigilię pada deszcz. Co jakiś czas też grozi nam się, że to właśnie w tym roku czeka nas zima stulecia, ale przepowiednie te jeszcze nigdy się nie sprawdziły. Zatem jaka będzie zima w tym roku?


  Pogoda na zimę 2018/2018. Prognozy mogą ulec zmianie  Należy mieć na uwadze to że obecna prognoza pogody na zimę może się jeszcze zmienić – na tę chwilę prognozy są jeszcze bardzo ostrożne. Pewne jest jednak to, że poważne ochłodzenie czeka nas już niedługo – po 10 października możemy spodziewać się, że temperatury nie będą przekraczały 10 stopni Celsjusza, a nocami rozpoczną się przymrozki. To nie będzie jeszcze prawdziwa zima, a zaledwie typowa jesień, jednak oczywiste jest, że z tygodnia na tydzień będzie robiło się coraz zimniej.  Zima 2018/2019: wcześniej niż w grudniu


  Chociaż kalendarzowa i astronomiczna zima rozpoczyna się dopiero w drugiej połowie grudnia, to jednak prawdziwie niskie temperatury zawitają do nas dużo wcześniej. Prawda jest jednak taka, że do końca roku możemy nie zobaczyć na termometrach ujemnych temperatur w ciągu dnia. Co prawda już na początku grudnia trudno będzie o temperaturę wyższą niż 5 stopni, ale wszystko wskazuje na to, że dopiero styczeń i luty pokażą nam jaka będzie zima naprawdę. Zresztą nie ma się czemu dziwić – większość grudnia jest nadal zarezerwowana dla jesieni.  Zima stulecia w Polsce w 2019 roku?


  Jaka będzie zima w styczniu i lutym? Wtedy tak naprawdę możemy spodziewać się poważnego ochłodzenia. Po świętach lepiej wyciągnąć z szaf najgrubsze kurtki, jeśli nie zrobimy tego wcześniej, bo na pewno nam się przydadzą. Czy zanosi się na to, że będzie zima stulecia?
  Takie stwierdzenie jest z pewnością na wyrost. Nawet mimo tego, że w tym roku pierwszy śnieg już za nami (spadł jeszcze we wrześniu w Zakopanem i na Babiej Górze), to jednak niewiele mówi nam to o tym, jaka będzie zima. Styczeń i luty oczywiście będą mroźne, ale nic nie wskazuje na to, by miały wiązać się z dużymi mrozami, jakich dawno nie było. Oczywiście będziemy trzymać rękę na pulsie i aktualizować ten artykuł wraz ze wszelkimi zmianami w prognozie pogody na zimę.

  Pierwszy śnieg w górach pojawił się już we wrześniu

  Źródło: TVN24 / x-news.pl

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  stronaZDROWIA24 - Tu znajdziesz wszystko o zdrowiu

  stronaZDROWIA24 - Tu znajdziesz wszystko o zdrowiu

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)