Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Długoterminowa...

  Pogoda na zimę 2018/2019. Jaka będzie zima? Długoterminowa prognoza pogody. Zima stulecia w Polsce?

  ak

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Jaka będzie zima? Chociaż dopiero co zaczęła się jesień, prognoza pogody na zimę interesuje już wiele osób, zwłaszcza tych, którzy marzą o białych świętach.
  1/6
  przejdź do galerii

  Jaka będzie zima? Chociaż dopiero co zaczęła się jesień, prognoza pogody na zimę interesuje już wiele osób, zwłaszcza tych, którzy marzą o białych świętach. Czy takie będą? ©Free-Photos / Pixabay.com

  Jaka będzie zima? Po pierwszym ataku niższych temperatur, który dopadł nas jeszcze we wrześniu, wielu z nas zadaje sobie to pytanie. Jedni marzą o białych świętach, inni woleliby w cieńszym płaszczu przejść w wiosnę, ale jedno jest pewne: pogoda na zimę dotyczy i interesuje każdego. Czy będzie zima stulecia w Polsce? A może Boże Narodzenie będzie w wiosennej aurze? Sprawdź długoterminową prognozę pogody na zimę!

  Jaka będzie zima 2018/2019? Co nas czeka?


  Pogoda na zimę zawsze jest wielką niewiadomą i lubi nas zaskakiwać. Nawet jeśli jeszcze na tydzień przed świętami zapowiada się, że będą one białe, pogoda często płata nam figla i w Wigilię pada deszcz. Co jakiś czas też grozi nam się, że to właśnie w tym roku czeka nas zima stulecia, ale przepowiednie te jeszcze nigdy się nie sprawdziły. Zatem jaka będzie zima w tym roku?


  Pogoda na zimę 2018/2018. Prognozy mogą ulec zmianie  Należy mieć na uwadze to że obecna prognoza pogody na zimę może się jeszcze zmienić – na tę chwilę prognozy są jeszcze bardzo ostrożne. Pewne jest jednak to, że poważne ochłodzenie czeka nas już niedługo – po 10 października możemy spodziewać się, że temperatury nie będą przekraczały 10 stopni Celsjusza, a nocami rozpoczną się przymrozki. To nie będzie jeszcze prawdziwa zima, a zaledwie typowa jesień, jednak oczywiste jest, że z tygodnia na tydzień będzie robiło się coraz zimniej.  Zima 2018/2019: wcześniej niż w grudniu


  Chociaż kalendarzowa i astronomiczna zima rozpoczyna się dopiero w drugiej połowie grudnia, to jednak prawdziwie niskie temperatury zawitają do nas dużo wcześniej. Prawda jest jednak taka, że do końca roku możemy nie zobaczyć na termometrach ujemnych temperatur w ciągu dnia. Co prawda już na początku grudnia trudno będzie o temperaturę wyższą niż 5 stopni, ale wszystko wskazuje na to, że dopiero styczeń i luty pokażą nam jaka będzie zima naprawdę. Zresztą nie ma się czemu dziwić – większość grudnia jest nadal zarezerwowana dla jesieni.  Zima stulecia w Polsce w 2019 roku?


  Jaka będzie zima w styczniu i lutym? Wtedy tak naprawdę możemy spodziewać się poważnego ochłodzenia. Po świętach lepiej wyciągnąć z szaf najgrubsze kurtki, jeśli nie zrobimy tego wcześniej, bo na pewno nam się przydadzą. Czy zanosi się na to, że będzie zima stulecia?
  Takie stwierdzenie jest z pewnością na wyrost. Nawet mimo tego, że w tym roku pierwszy śnieg już za nami (spadł jeszcze we wrześniu w Zakopanem i na Babiej Górze), to jednak niewiele mówi nam to o tym, jaka będzie zima. Styczeń i luty oczywiście będą mroźne, ale nic nie wskazuje na to, by miały wiązać się z dużymi mrozami, jakich dawno nie było. Oczywiście będziemy trzymać rękę na pulsie i aktualizować ten artykuł wraz ze wszelkimi zmianami w prognozie pogody na zimę.

  Pierwszy śnieg w górach pojawił się już we wrześniu

  Źródło: TVN24 / x-news.pl

  Komentarze (5)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (5) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)