Pogrzeb księdza Artura Śliwowskiego. Zobacz zdjęcia z ostatniej drogi proboszcza

tom
Ksiądz Artur Śliwowski
Ksiądz Artur Śliwowski Fot. Archiwum
Na pogrzeb księdza Artura Śliwowskiego, proboszcza parafii w Wigrach przybyły setki osób. - Spodobał się Bogu. Został przeniesiony do Królestwa Niebieskiego -- mówił w kazaniu ks. Romuald Kamiński, biskup pomocniczy diecezji ełckiej

- Ksiądz Artur odchodzi z poczuciem dobrze spełnionego zadania. Był zasadniczy w kwestiach wiary, a jednocześnie otwarty na ludzi i gościnny. W ubiegłym roku odbyło się otwarcie Szlaku Papieskiego, którego ksiądz Artur był współorganizatorem. Arcybiskup Dziwisz i arcybiskup Glemp do dziś bardzo miło wspominają tamto wydarzenie - mówił ks. Kamiński. - Ojciec Niebieski uznał, że jego droga została wypełniona. Będziemy księdza Artura wspominać bardzo dobrze.

Na pogrzebie w Wigrach są setki osób, wielu wiernych przybyło z parafii w Kosewie, gdzie był proboszczem.

Ks. Artur Śliwowski był suwalczaninem. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1994 roku. Później pracował w mazurskich parafiach w Piszu oraz w Kosewie. Proboszczem w byłym klasztorze kamedułów nad Wigrami został w sierpniu 2007 roku.

FLESZ: Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 53

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

K
KKKK
W dniu 02.03.2009 o 15:10, zamyślony napisał:

Wszyscy jesteście nienormalni.Przypomnę że to wątek nt pogrzebu księdza.Zapomnieliście? Chcecie się obszczekiwac i obrażać załóżcie nowy temat.Kultury trochęa co ksiądz to święta krowa?
z
zamyślony
W dniu 02.03.2009 o 14:30, Jadzia napisał:

suwalczak ty po Rafale Kosno jesteś na drugim miejscu w rankingu największych psycholi forum gazet podlaskich.


Wszyscy jesteście nienormalni.Przypomnę że to wątek nt pogrzebu księdza.Zapomnieliście? Chcecie się obszczekiwac i obrażać załóżcie nowy temat.Kultury trochę
J
Jadzia
W dniu 02.03.2009 o 05:36, ~suwalczak~ napisał:

zamilcz glupia babo!suwalczak ty po Rafale Kosno jesteś na drugim miejscu w rankingu największych psycholi forum gazet podlaskich.
~suwalczak~
W dniu 01.03.2009 o 20:56, iza napisał:

A ty gościu skocz z balkonu.Na głowę.....mózg albo wytrzyma albo i nie....zamilcz glupia babo!
i
iza
W dniu 25.02.2009 o 11:35, Gość napisał:

Senyszyn chociaż jest wyrazista.Jadzia jest kretynką. Trudno z kimś takim polemizować. Ona umysłowo nie jest w stanie nikogo i niczego zrozumieć. Można jedynie jej współczuć. Bo jak inaczej traktować kogoś, kto nie potrafi uszanować smierci innego człowieka?A ty gościu skocz z balkonu.Na głowę.....mózg albo wytrzyma albo i nie....
G
Gość
W dniu 25.02.2009 o 11:35, Gość napisał:

Senyszyn chociaż jest wyrazista.No tak, dużo szminki i od razu kobieta wygląda jak wamp(ir)
p
parafianka z kosewa
W dniu 25.02.2009 o 10:17, Jadzia napisał:

Kolego nie mieszaj wiary z duchowieństwem. To, że nie toleruje kościoła jako instytucji nie znaczy, że jestem niewierząca. Wprost przeciwnie! Postępowanie ludzi w czarnych sutannach uważam za bluźnierstwo. Bóg nie potrzebuje pseudo przedstawicieli, którzy pod jego sztandarem wygodnie urządzili się na tym świecie. Bóg jest wszędzie. Kościoła nie akceptuję dlatego, że nie znoszę oszustwa i manipulacji.


jesteś w błedzie jadziu bo tylko ja wiem jak bardzo ksiądz Artur był zaangażowany w sprawę budowy naszego koscioła w kosewie, dobrze jest pogadać i popsioczyć na kogoś , jeśli nie znałaś tego człowieka to żałuj !!!!!! bo wiele straciłaś, a co do zgonu ksiedza to jego przyczyną był zator płucny a nie otyłość, spowodowany tym że lekarz u którego był ksiądz rano w dzień swojej smierci nie położył go do szpitala
J
Jasiek

a wy nie macie co robić tylko pierdoły pisać? z okazji pogrzebu.normalni jesteście?

m
maxx
W dniu 26.02.2009 o 20:28, maxx napisał:

jadziu-przykry jest fakt,że nie traktujesz zdania innych z szacunkiem.brak tobie kobieto dojrzałości,doświadczenia,obiektywnego spojrzenia na sprawę.zastanawia mnie dlaczego w człowieku doszukujesz się wad?czy w stosunku do znajomych robisz podobnie? kler-tutaj zaczęłaś uogólniać sprawę.znalezli się sprzymierzeńcy...jeżeli zaangażowałaś się tak w dyskusję-zapraszam,może poznasz to o czym się tak gorliwie wypowiadasz!(odstaw na bok jadzik jadziu)


jadzia jest... szkoda prądu dla krejzolki!
g
gość
W dniu 27.02.2009 o 10:40, Jadzia napisał:

Z chamstwem się nie dyskutuje.To nie atak na mnie? Przeczytaj posty w tym i innych wątkach dotyczących tej kwestii. Wystarczy nawet spojrzeć na przedostatni komentarz. To po pierwsze. Po drugie dlaczego starasz się upadlać kobiety sugerując, że nadają się one tylko do czytania kolorowej prasy, który w domyśle jest przeznaczona dla ludzi płytkich i przytepawych (cytat: "nie jest to przegląd prasy kolorowej"). Wiem, że we wzorcowym świecie katolików kobieta sprowadzona jest do roli pomocnika mężczyzny i głupiej kury domowej. Wyobraź sobie, że kobiety też mają sowoje zainteresowania, pasje i potrzeby (i nie tylko związane z rodzeniem dzieci i opieką nad ogniskiem domowym). Po trzecie nie pisze o sobie, że jestem ideałem bo nikt nim nie jest. Co do kleru jednak można a nawet trzeba wymagać więcej, w końcu uznają się oni za ludzi "lepszych", wybranych przez Boga, są przecież PASTERZAMI OWIECZEK co już stawia ich w roli Panów. Jako ideał i wzór do naśladowania powinni reprezentować wyższy poziom. Realia są natomiast inne, zdecydowana większość duchownych to zblazowane spaślaki, uganiające się za kasą i władzą. Trzeba być ślepym aby tego nie widzieć. Mam częsty kontakt z klerem na stopie służbowej (czyli nie w roli poddanej owieczki) i widzę bezpośrednio jaki to typ ludzi i jak oni traktują SWOICH parafian - po prostu jak stado owiec.No a jak twoje wywody mają się do artykułu ,pod którym komentujesz???Co jest z Twoim rozumieniem? A czytanie kolorowej prasy nie jest absolutnie upodleniem,nie takie umysły do niej zaglądają i udzielaja im wywiadów,czy Ty wiesz co to znaczy "upodlenie"? I wyobraż sobie,że o kobietach i jej roli też tu nie dyskutujemy,może kiedyś odgadniesz sens słów zawartych w tytule tego artykułu,naprawdę życzę Ci tego z całego serca.
J
Jadzia

Tylko człowiek pusty...

Z chamstwem się nie dyskutuje.

obrałaś złą linię obrony...

To nie atak na mnie? Przeczytaj posty w tym i innych wątkach dotyczących tej kwestii. Wystarczy nawet spojrzeć na przedostatni komentarz. To po pierwsze. Po drugie dlaczego starasz się upadlać kobiety sugerując, że nadają się one tylko do czytania kolorowej prasy, który w domyśle jest przeznaczona dla ludzi płytkich i przytepawych (cytat: "nie jest to przegląd prasy kolorowej"). Wiem, że we wzorcowym świecie katolików kobieta sprowadzona jest do roli pomocnika mężczyzny i głupiej kury domowej. Wyobraź sobie, że kobiety też mają sowoje zainteresowania, pasje i potrzeby (i nie tylko związane z rodzeniem dzieci i opieką nad ogniskiem domowym). Po trzecie nie pisze o sobie, że jestem ideałem bo nikt nim nie jest. Co do kleru jednak można a nawet trzeba wymagać więcej, w końcu uznają się oni za ludzi "lepszych", wybranych przez Boga, są przecież PASTERZAMI OWIECZEK co już stawia ich w roli Panów. Jako ideał i wzór do naśladowania powinni reprezentować wyższy poziom. Realia są natomiast inne, zdecydowana większość duchownych to zblazowane spaślaki, uganiające się za kasą i władzą. Trzeba być ślepym aby tego nie widzieć. Mam częsty kontakt z klerem na stopie służbowej (czyli nie w roli poddanej owieczki) i widzę bezpośrednio jaki to typ ludzi i jak oni traktują SWOICH parafian - po prostu jak stado owiec.

g
gość
W dniu 26.02.2009 o 23:58, Jadzia napisał:

Co Ty bredzisz? Obrażasz mnie choć mnie nie znasz. Oskarżasz o to, że krytykuje kogoś kogo nie znam. Tymczasem to Ty mnie krytykujesz, a przecież mnie nie znasz. Ja swoje stwierdzenie dotyczące ataku serca oparłam na zdjęciu, na którym ów człowiek jest gruby i zaniedbany. Nie wierzysz sama zobacz artykuły. Na jakiej podstawie zarzucasz mi że jestem pusta i bezrozumna? Na razie swoim bezskładnym bełkotem ilustrujesz swój poziom intelektualny. Pozostaje Ci tylko współczuć marna osóbko.obrałaś złą linię obrony,czemu odbierasz to tak do siebie,nie komentujemy tu Twojej osoby- naprawdę nie pochlebiaj sobie!!!jeszce raz proszę czytaj ze zrozumieniem,to jest artykuł o pogrzebie konkretnej osoby a nie o całym klerze i jego wadach,nie jest to przegląd prasy kolorowej,ani rzecz o sposobie zdrowego odżywiania.Jak napisza o jadzi prowokatorce,to wtedy sie odezwę,a teraz kończę tą bezsensowną dyskusję,a tak na marginesie,nie każdy jest takim ideałem ja ty,poprostu weż kamień i rzuć...może w to zdjęcie ,które stoi ci kością w oku i na litość nie pisz więcej,że nie atakujesz personalnie ks. Artura,przeciez się wypowiadasz pod artykułem o NIM!!!o kilku zdaniach przeczytanych o Nim,o Jego śmierci i Jego pogrzebie.
g
gość
W dniu 26.02.2009 o 23:58, Jadzia napisał:

Co Ty bredzisz? Obrażasz mnie choć mnie nie znasz. Oskarżasz o to, że krytykuje kogoś kogo nie znam. Tymczasem to Ty mnie krytykujesz, a przecież mnie nie znasz. Ja swoje stwierdzenie dotyczące ataku serca oparłam na zdjęciu, na którym ów człowiek jest gruby i zaniedbany. Nie wierzysz sama zobacz artykuły. Na jakiej podstawie zarzucasz mi że jestem pusta i bezrozumna? Na razie swoim bezskładnym bełkotem ilustrujesz swój poziom intelektualny. Pozostaje Ci tylko współczuć marna osóbko.obrałaś złą linię obrony,czemu odbierasz to tak do siebie,nie komentujemy tu Twojej osoby- naprawdę nie pochlebiaj sobie!!!jeszce raz proszę czytaj ze zrozumieniem,to jest artykuł o pogrzebie konkretnej osoby a nie o całym klerze i jego wadach,nie jest to przegląd prasy kolorowej,ani rzecz o sposobie zdrowego odżywiania.Jak napisza o jadzi prowokatorce,to wtedy sie odezwę,a teraz kończę tą bezsensowną dyskusję,a tak na marginesie,nie każdy jest takim ideałem ja ty,poprostu weż kamień i rzuć...może w to zdjęcie ,które stoi ci kością w oku i na litość nie pisz więcej,że nie atakujesz personalnie ks. Artura,przeciez się wypowiadasz pod artykułem o NIM!!!o kilku zdaniach przeczytanych o Nim,o Jego śmierci i Jego pogrzebie.
j
jadziu
W dniu 26.02.2009 o 23:58, Jadzia napisał:

Co Ty bredzisz? Obrażasz mnie choć mnie nie znasz. Oskarżasz o to, że krytykuje kogoś kogo nie znam. Tymczasem to Ty mnie krytykujesz, a przecież mnie nie znasz. Ja swoje stwierdzenie dotyczące ataku serca oparłam na zdjęciu, na którym ów człowiek jest gruby i zaniedbany. Nie wierzysz sama zobacz artykuły. Na jakiej podstawie zarzucasz mi że jestem pusta i bezrozumna? Na razie swoim bezskładnym bełkotem ilustrujesz swój poziom intelektualny. Pozostaje Ci tylko współczuć marna osóbko.Tylko człowiek pusty i bezrozumny bezskładniowym bełkotem ilustruje swój poziom intelektualny oceniając na podstawie zdjęcia, że człowiek jest gruby i zaniedbany. Tak pisze kretyn. jadziu jesteś kretynką, bredziesz i obrażasz innych.
J
Jadzia
W dniu 26.02.2009 o 22:59, gość napisał:

Przeczytałam Twoje wypowiedzi i stwierdzam,że poworator to Ty i to Twoje wypowiedzi są bez SENSU-stwierdzasz fakty!!!!,a to ciekawe jak???Jestes jasnowidzem,wróżką,czy naprawdę tak pustą i pozbawioną rozumu istotą? Pisałaś,że nie znałaś ks. ARTURA to co Ty możesz stwierdzić,twoje komentarze nie są związane z tematem artykułu,nie miejsce tu na nie- życzę Ci obyś nigdy nie doswiadczyła czegoś takiego,czytając takie bzdury o bliskiej zmarłej Ci osobie,ale pewnie jesteś wyzuta z wszelkich uczuć i nie zabolałoby Cie to! Gratuluję !Co Ty bredzisz? Obrażasz mnie choć mnie nie znasz. Oskarżasz o to, że krytykuje kogoś kogo nie znam. Tymczasem to Ty mnie krytykujesz, a przecież mnie nie znasz. Ja swoje stwierdzenie dotyczące ataku serca oparłam na zdjęciu, na którym ów człowiek jest gruby i zaniedbany. Nie wierzysz sama zobacz artykuły. Na jakiej podstawie zarzucasz mi że jestem pusta i bezrozumna? Na razie swoim bezskładnym bełkotem ilustrujesz swój poziom intelektualny. Pozostaje Ci tylko współczuć marna osóbko.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3