MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pogrzeb księdza Zenona Bobla w Rudce. Uroczystościom pogrzebowym przewodniczył biskup senior diecezji drohiczyńskiej Tadeusz Pikus

red.
Kamila Dębska/Diecezja Drohiczyńska
Diecezja drohiczyńska pożegnała swego kapłana. 17 kwietnia 2024 odbył się pogrzeb ks. Zenona Bobla w parafii Rudka. Mszy św. przewodniczył bp senior diecezji drohiczyńskiej Tadeusz Pikus.

Pogrzeb śp. ks. Zenona Bobla

Ks. Zenon Bobel zmarł w sobotę (13.04) zmarł w wieku 68 lat.

W środę, 17 kwietnia odbył pogrzeb śp. ks. Zenona Bobla, kapłana pochodzącego z parafii w Rudce proboszcza parafii Dołubowo. Ks. Zenon w parafii Dołubowo posługiwał do końca swoich dni - poinformowała Kuria Diecezjalna w Drohiczynie.

Pożegnalnej mszy św. przewodniczył bp senior diecezji drohiczyńskiej Tadeusz Pikus, koncelebrował ją także bp Antoni Pacyfik Dydycz.

  • Eucharystia zgromadziła wielu kapłanów,
  • siostry zakonne,
  • rodzinę,
  • wiernych z parafii, w których posługiwał ks. Zenon,
  • parafianie z Rudki,
  • strażacy oraz władze samorządowe

Zobacz jak wyglądały uroczystości pogrzebowe i pogrzeb na miejscowym cmentarzu:

Słowo Boże wygłosił dziekan dekanatu brańskiego ks. Andrzej Ulaczyk.

Każdy człowiek, który odchodzi z tego świata pozostawia po sobie pustkę. Ks. Zenon tez pozostawia pustkę, miejsce, którego nie da się wypełnić tak, jak on to wypełniał. Dlatego potrzeba wypełniać pustkę po kapłanie modlitwą o nowe i święte powołania kapłańskie – mówił ks. Andrzej Ulaczyk.

Słowa pożegnania skierował do zebranych ks. Robert Figura, administrator parafii Dołubowo. Wspomniał osoby, które towarzyszyły ks. Zenonowi w czasie jego życia i choroby. Podziękował lekarzom i pielęgniarkom ze szpitala z Bielska Podlaskiego za opiekę i pomoc.

Pogrzeb księdza Zenona Bobla odbył się na cmentarzu parafialnym w Rudce pod przewodnictwem bpa Tadeusza Pikusa.

Ks. Zenon Bobel

Urodził się 19 maja 1955 r. w Olendach. Uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Olendach. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowcu. Następnie wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Drohiczynie. Święcenia diakońskie otrzymał w Drohiczynie 16 maja 1982 r. Święcenia kapłańskie zaś przyjął w Drohiczynie 25 czerwca 1982 r. z rąk ks. bp. Władysława Jędruszuka. Kolejne miejsca pracy wypełniały wikariaty w parafiach: Perlejewo (1982-1983), Ostrożany (1983-1986), Strabla (1986-1988), Wyszki (1988-1989), Winna Poświętna (1989-1991), W latach 1991-1992 był administratorem parafii Łubin Kościelny a następnie do 1993 r. wikariuszem tejże parafii. Urząd proboszcza pełnił w parafiach: Tokary (1992-1995), Kleszczele (1995-2002), Jerzyska (2002-2011), Winna Poświętna (2011-2014). Następnie był administratorem parafii Dołubowo (2014-2015), po czym objął w tej wspólnocie urząd proboszcza. W kapłaństwie Chrystusowym służył 42 lata.

Źródło: drohiczynska.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna