Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Politechnika i szkoły podpisały porozumienie. Chcą, by najlepsi studenci zostawali w regionie

Aneta Boruch [email protected]
Dzięki porozumieniu zawartemu przez dyrektorów i rektora politechniki od nowego roku część zajęć w trzech szkołach w woj. podlaskim poprowadzą wykładowcy uczelni
Dzięki porozumieniu zawartemu przez dyrektorów i rektora politechniki od nowego roku część zajęć w trzech szkołach w woj. podlaskim poprowadzą wykładowcy uczelni Andrzej Zgiet
Dzięki zawartej wczoraj umowie młodzież ze szkół średnich będzie kształcić się na najwyższym poziomie w przedmiotach ścisłych i technicznych.

- Mamy całkiem nieźle wyposażoną szkołę, ale brakuje nam współpracy z dużym miastem - powiedziała Maryna Łotysz, dyrektorka Zespołu Szkół nr 1 w Zambrowa. - A jeżeli będziemy mieli możliwość współdziałania z profesorami i naukowcami, to nasza młodzież będzie mieć lepszą przyszłość.

ZS nr 1 w Zambrowie oraz dwie placówki z Białegostoku: Zespół Szkół Elektrycznych i II Liceum Ogólnokształcące zostały wczoraj partnerami Politechniki Białostockiej. Ich uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach na uczelni, a kadra naukowa zawita z wykładami do szkół. PB chce w ten sposób popularyzować nauki techniczne i ścisłe wśród młodzieży.
- Chcemy osiągnąć jedno: zakończyć exodus naszych najlepszych studentów poza Białystok - mówi prof. Lech Dzienis, rektor PB. - I pokazać, że na Politechnice Białostockiej mogą otrzymać najlepsze wykształcenie. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej młodzieży zostało, ponieważ wykwalifikowani pracownicy są temu regionowi potrzebni.

- A nam zależy, żeby kadra naukowa pracowała ze zdolną młodzieżą - podkreślał Dariusz Bossowski, dyrektor II LO. - Będzie to dla nas ogromna pomoc w przygotowaniach do konkursów i olimpiad. Poza tym na uczelni jest wielu fachowców, którzy wykładają w języku angielskim, a w naszej szkole jest matura międzynarodowa.

Wydziały uczelni: mechaniczny, informatyczny, elektryczny przygotowały już propozycje wykładów w szkołach.

- Chcemy wykreować w naszym regionie klasy o podwyższonym poziomie kształcenia matematyczno-informatycznego, abyśmy mogli zaistnieć na poziomie krajowym jako znaczący ośrodek w tej dziedzinie - powiedział prof. Leon Bobrowski, dziekan wydziału informatyki.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna