Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 1:1. Wyjazdowa niemoc trwa. (zdjęcia)

Redakcja
Dariusz Jarecki zdobył bramkę dla Jagiellonii
Jagiellonia Białystok zremisowała na wyjeździe 1:1 z Polonią Bytom w meczu 14. kolejki spotkań ekstraklasy. Dla Jagi był to 30. mecz ligowy bez zwycięstwa na obcym stadionie.

Polonia Bytom - Jagiellonia

Kiedy 1 grudnia 2007 roku Jagiellonia pokonała na Stadionie Śląskim 1:0 Polonię Bytom, nikt nie przypuszczał, że na kolejną wyjazdową wiktorię czekać będziemy w nieskończoność. Piłkarze i trenerzy szukają powodów niemocy. Próbują różnych rozwiązań. I nic. W piątek historia miała zatoczyć koło. Niestety, nic z tych rzeczy. Żółto-czerwoni znowu obeszli się zaimkiem, choć remis z 6. zespołem w tabeli wcale nie złym wynikiem.

W pierwszej połowie meczu Jagiellonia stwarzała dużo lepsze wrażenie od rywala. Co z tego? W 16. minucie po dośrodkowaniu Marcin Radzewicza Grzegorz Szamotulski nie sięgnął piłki, Szymon Sawala wyprzedził Krzysztofa Króla i nieoczekiwanie zrobiło się 1:0. "Nieoczekiwanie", ponieważ, to Jaga była strona dyktującą warunki gry. Na szczęście w 38. minucie do wyrównania doprowadził Dariusz Jarecki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Marco Reicha w polu karnym gospodarzy doszło do zamieszania. Jarecki oddał uderzenie, piłka odbiła się jeszcze od Tomasza Frankowskiego i zatrzepotała w siatce.

Po zmianie stron przewagę osiągnęła Polonia. W 77. minucie z dwóch metrów do pustej bramki nie trafił Grzegorz Podstawek. Wynik nie uległ już zmianie.

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok 1:1 (1:1)
Bramki: 1:0 - Sawala 16, 1:1 - Jarecki 38.

Polonia: Skaba - Hricko, Klepczyński, Killar, Kotrys - Nowak (63 Trzeciak), Grzyb, Sawala, Zieliński (72 Bażik), Radzewicz (71 Tomasik) - Podstawek.
Jagiellonia: Szamotulski - Lewczuk, Skerla, Cionek, Król - Grosicki, Hermes (70 Stano), Bruno, Jarecki (78 Gevorgyan) - Jezierski (34 Reich), Frankowski.

Żółte kartki: Killar (Polonia), Hermes, Bruno (Jagiellonia). Sędziował: Mariusz Trofimiec (Kielce). Widzów: 5500.