Polska - Hiszpania. Dostaliśmy wielkie lanie.

markZaktualizowano
Mistrzowie Europy Hiszpanie dali nam lekcję futbolu wygrywając w Murcji z biało-czerwonymi aż 6:0!

Polska - Hiszpania: Po dwóch bezbramkowych remisach (z Finlandią i Serbią) podopieczni trenera Franciszka Smudy zostali znokautowani przez Hiszpanów. W Murcji żegnający się ze swoimi kibicami przed wylotem na Mundial piłkarze z Półwyspu Iberyjskiego pokonali biało-czerwonych 6:0.
Polacy już po 14. minutach przegrywali 0:2. Andres Iniesta szalał na lewym skrzydle. Po jego dośrodkowaniu David Villa z 5 metrów pokonał Tomasza Kuszczaka. Kolejną akcję także rozpoczął Iniesta, który podał piłkę do Xaviego, a ten zagrał prostopadle do Davida Silvy. Pomocnik Hiszpanii nie mógł nie trafić do pustej bramki. Szybko stracone gole zupełnie podcięły skrzydła Polakom. Podopieczni trenera Smudy nie mieli pomysłu na grających z polotem Hiszpanów. W pierwszej połowie nasi piłkarze tylko raz zagrozili bramce Casillasa, gdy po podaniu Lewandowskiego strzelał Peszko. Bramkarz gospodarzy wybił piłkę na rzut rożny.

***
Polska - Hiszpania 0:6 - obejrzyj wszystkie bramki (wideo)
***

W drugiej połowie właściwie grał tylko jeden zespół. Biało-czerwoni mogli tylko przyglądać się, jak Hiszpanie ciesząc się zdobywali kolejne bramki. 0:6 - ta porażka musi boleć - najwyższa od 14 lat, gdy ulegliśmy Japonii 0:5.

Hiszpania - Polska 6:0 (2:0)
Bramki: 1:0 - David Villa 12, 2:0 - David Silva 14, 3:0 - Xavi Alonso 51, 4:0 - Fabregas 57, 5:0 - Fernando Torres, 6:0 - Pedro Rodriguez 80.
Hiszpania: Casillas - Alvaro Arbeloa (55 Ramos), Pique, Puyol (72 Marchena), Capdevila - Busquets - Iniesta (39 Pedro), Xavi (55 Fabregas), Xabi Alonso, Silna (55 Navos) - Villa (66 Torres)
Polska: Kuszczak - Wojtkowiak, Glik (46 Sadlok), Żewłakow, Dudka - Peszko (77 Jodłowiec), Murawski, Mierzejewski (46 Rybus) - Błaszczykowski, Nowak (46 Matuszczyk), Lewandowski (73 Sobiech)