Polska - Niemcy. Co za mecz, co za emocje! Smuda: Może na Euro wygramy.

(KS)
Franciszek Smuda
Polska po dramatycznym meczu zremisowała w Gdańsku 2:2 z Niemcami.

Polska reprezentacja była o krok od sprawienia ogromnej sensacji. Biało-czerwoni objęli prowadzenie w 54. minucie spotkania po golu Roberta Lewandowskiego. Niespełna kwadrans później wyrównał Toni Kroos, wykorzystując rzut karny podyktowany za faul Arkadiusza Głowackiego, który nie zdążył zatrzymać we własnej "16" Thomasa Mullera.

Głowacki w 81. minucie spotkania opuścił boisko po tym jak zobaczył drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Polacy jednak walczyli dalej. W 90. minucie Tim Wiese sfaulował Pawła Brożka i arbiter podyktował "jedenastkę". Bezbłędnie wykorzystał ją Jakub Błaszczykowski. Kibice w Gdańsku już cieszyli się z historycznego zwycięstwa nad Niemcami, kiedy po błędzie Jakuba Wawrzyniaka Cacau umieścił piłkę w siatce. Rozgrywający doskonały mecz Wojciech Szczęsny był bezradny.

- Polacy byli wyjątkowo zmobilizowani na mecz z nami, ale myślę, że remis jest sprawiedliwy i dobry dla obu drużyn. Nikt nie wpadnie w niepotrzebną euforię, a przed Euro jest to bardzo ważne - stwierdził Joachim Loew, trener niemieckiego zespołu.

- Może w finałach mistrzostw Europy również zagramy z Niemcami i wtedy uda się wygrać - stwierdził niepocieszony selekcjoner polskiej reprezentacji Franciszek Smuda.

- Gdy traci się w ostatniej sekundzie bramkę i to jeszcze po takiej głupiej akcji, to musimy być źli. Zwłaszcza, że udało nam się strzelić gola na 2:1, grając w dziesiątkę. Dobrze, że to nie był mecz na Euro, tylko towarzyski, ale szkoda, bo byłaby pierwsza wygrana z Niemcami w historii - dodał Robert Lewandowski.

Polska - Niemcy 2:2 (0:0)
Bramki: 1:0 - Robert Lewandowski 54, 1:1 - Toni Kroos 68-karny, 2:1 - Jakub Błaszczykowski 90+1-karny, 2:2 - Cacau 90+3.
Polska: Wojciech Szczęsny - Marcin Wasilewski, Arkadiusz Głowacki, Damien Perquis (72 Kamil Glik), Jakub Wawrzyniak - Jakub Błaszczykowski (90 Szymon Pawłowski), Dariusz Dudka, Rafał Murawski, Adrian Mierzejewski (84 Maciej Rybus), Sławomir Peszko (65 Adam Matuszczyk) - Robert Lewandowski (80 Paweł Brożek).
Niemcy: Tim Wiese - Christian Trasch, Per Mertesacker, Jerome Boateng, Philipp Lahm (46 Marcel Schmelzer) - André Schurrle, Simon Rolfes (77 Lars Bender), Toni Kroos, Mario Gotze, Lukas Podolski (61 Thomas Muller) - Miroslav Klose (46 Cacau).
Żółte kartki: Głowacki (Polska), Kroos, Wiese (Niemcy). Czerwona kartka: Głowacki (81. minuta, Polska, za drugą żółtą). Sędziował: Daniele Orsato (Włochy). Widzów: 38 000.