POMNIK SMOLEŃSKI W WARSZAWIE 2018 tak wygląda! - monument...

  POMNIK SMOLEŃSKI W WARSZAWIE 2018 tak wygląda! - monument stoi na placu Piłsudskiego. Zobacz zdjęcia [FOTO]

  red,aip

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie Pomnik Smoleński - TAK WYGLĄDA! Zobacz zdjęcia pomnika smoleńskiego w Warszawie.
  1/16
  przejdź do galerii

  Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie Pomnik Smoleński - TAK WYGLĄDA! Zobacz zdjęcia pomnika smoleńskiego w Warszawie. 10 kwietnia 2018 nastąpiło oficjalne odsłonięte pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej. ©Archiwum

  Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. Pomnik Smoleński - TAK WYGLĄDA! Zobacz zdjęcia pomnika smoleńskiego w Warszawie. 10 kwietnia 2018 nastąpiło oficjalne odsłonięte pomnika upamiętniającego ofiary katastrofy smoleńskiej.
  Pomnik Smoleński stoi na placu Piłsudskiego w Warszawie. Zobacz zdjęcia tego monumentu
  Pomnik zaprojektował Jerzy Kalina, zwycięzca konkursu przeprowadzonego przez Komitet Społeczny Budowy Pomników Prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku.

  Zobacz galerię

  Tak wygląda Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. Zobacz zdjęcia  Przypomnijmy, że budowa pomnika na placu Piłsudskiego od początku wzbudzała sporo wątpliwości. Terenem pierwotnie zarządzało miasto, jednak na podstawie specjalnej decyzji MSWiA przekształcono go w "teren zamknięty". Plac stał się niczym poligon wojskowy, a władzę nad nim przejął wojewoda.

  SMOLEŃSK ONLINE: Cały film za darmo gdzie oglądać? [CDA, ZALUKAJ, YOUTUBE WIDEO] 8 Rocznica katastrofy smoleńskiej 10.04.2018

  - Zamknięcie placu Piłsudskiego na cele obronne było wybiegiem służącym do budowy pomników - deklarował pod koniec zeszłego roku Bartosz Milczarczyk, rzecznik prasowy ratusza, w rozmowie z warszawa.naszemiasto.pl.  Pomnik Smoleński w Warszawie. TAK WYGLĄDA
  10 kwietnia Jarosław Kaczyński zapowiedział koniec comiesięcznych obchodów upamiętniających ofiary katastrofy smoleńskiej. Teraz marsze odbywać się będą raz do roku. W ósmą rocznicę katastrofy prezes PiS przemawiał przed Pałacem Prezydenckim, po czym marsz ruszył pod nowo odsłonięty pomnik na plac Piłsudskiego, i tam jeszcze raz zabrał głos.

  Smoleńsk: katastrofa smoleńska. Zobacz zdjęcia [18+]

  - Prawda zwyciężyła. Zwyciężyła dzięki temu także wolność, bo nie ma wolności bez prawdy - powiedział Kaczyński.

  Pomnik smoleński w Warszawie odsłonięty. Prezydent: "Kto ginie w służbie ojczyzny, ten jest upamiętniony", źródło: x-news/tvn24

  - Wierzę w to, że (pomnik - red.) będzie nas jednoczył, niezależnie od poglądów, od barw politycznych, niezależnie od szczegółowych przekonań. Bo on jest wszystkich. I dla wszystkich - powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości odsłonięcia Pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku na placu Piłsudskiego w Warszawie. - Polska nie może o nich nie pamiętać. ludzie muszą wiedzieć - kto ginie w służbie ojczyzny, ten jest upamiętniony - dodał prezydent.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)