Porażka koszykarek Gimbasketu Białystok

Przy piłce Anna Konończuk z Gimbasketu Białystok
Przy piłce Anna Konończuk z Gimbasketu Białystok M. Kość
Białystok. Koszykarki Gimbasketu 15 Białystok przegrały w zaległym meczu z MKK OSiR Żyrardów 69:85.

Ten, kto zasiadł na trybunach sali ILO przy ul. Brukowej o godzinie 17 nie myślał, że mecz I ligi koszykówki kobiet Gimbasketu 15 Białystok z MKK OSiR Żyrardów potrwa blisko dwie godziny! Przypominamy, że w koszykówce gra się cztery kwarty po 10 minut każda, a gdy dodamy do tego 15 minutową przerwę to da nam zaledwie blisko godzinę. Tymczasem drugie tyle trwały przerwy w grze związane z faulami, wykonywaniem rzutów wolnych czy trenerskimi przerwami na żądanie.
- A ja myślałem, że zdążę do domu obejrzeć jeszcze w telewizji drugą połowę meczu polskich piłkarzy ręcznych na mistrzostwach świata - mówił po spotkaniu znany sędzia koszykówki Jerzy Ciechan. Jednak ani on, ani inni kibice żeńskiej koszykówki nie mogli zobaczyć triumfu Polski nad Rosją, za to obejrzeli mało ciekawy, przynajmniej w drugiej połowie, mecz Gimbasketu.
Arbitrzy dość często używali gwizdków, w związku z czym akcje były szarpane, mało składne. Dziewczęta prześcigały się w błędach. Pierwszą połowę białostoczanki przegrały nieznacznie, gdyż tylko 30:33. Mogły ją nawet wygrać, niestety, zawiodła skuteczność przy wykonywaniu rzutów wolnych.
O porażce w całym meczu podopiecznych trenera Eugeniusza Hałaburdy zadecydowała trzecia kwarta przegrana 15:26. Rywalki popełniły w niej mniej błędów i to wystarczyło, by sięgnąć w Białymstoku po zwycięstwo. Nasze koszykarki w końcówce traciły "siłę ognia", gdyż czołowe zawodniczki odsyłane były przez sędziów na ławkę za 5 fauli.
W Gimbaskecie najskuteczniejszą koszykarką była Sylwia Zawadzka, która zdobyła 29 punktów, chociaż i ona popełniła mnóstwo błędów wynikających z braku sił w ostatnich dwóch kwartach.
W zespole z Żyrardowa najlepiej zaś poczynała sobie była koszykarka Włókniarza Białystok Justyna Kołos uzyskując 27 punktów.

Gimbasket 15 Białystok - MKK OSiR Żyrardów 69:85 (15:16, 15:17, 15:26, 24:26)

Gimbasket 15: Konończuk 7 (1x3), Miezianko 7, Praczuk 5, Pogorzelska 2, Misiuk 12 oraz Zawadzka 29 (1x3), Debowska 3, Kucharewicz, Kurza 4.
Żyrardów: Ogrodowicz 13 (3x3), Wójcik 6, Kołos 27, Mordecka 8, Kadrońska 18 (1x3) oraz Odolczyk 9, Kozłowska, Dąbrowska, Kula 4, Madej, Tabara.
Sędziowali: Tomasz Tomaszewski i Monika Jaremiszyn (Białystok).