Porażka koszykarzy Tura

Krzysztof Jankowski
Przy piłce Daniel Byliniak z Tura Bielsk Podlaski
Przy piłce Daniel Byliniak z Tura Bielsk Podlaski A. Zgiet
Bielsk Podlaski. Koszykarze Tura Bielsk Podlaski przegrali wczoraj w zaległym meczu II ligi z rezerwami zespołu z Dominet Basket Liga Prokomem Laudam Sopot 88:93.

Podopieczni trenera Andrzeja Sinielnikowa nie potrafili znaleźć recepty na wysokich rywali. M.in. Janusz Mysłowiecki i jego zmiennik Adam Łapeta wygrywali wiele piłek na tablicach, co w zasadzie miało decydujący wpływ na zwycięstwo gości. W pierwszej kwarcie dominowała drużyna Prokomu. Koszykarzom z Bielska udało się doścignąć rywali dopiero w 15 minucie, gdy po rzucie Daniela Byliniaka był remis 36:36. Ba, Tur nawet objął prowadzenie 41:36, a całą pierwszą połowę wczorajszego spotkania wygrał 46:42.
Jednak drużyna Prokomu w trzeciej kwarcie szybko odrobiła straty i to ona ponownie była górą. Gospodarze nie kapitulowali. Jeszcze na początku ostatnie kwarty meczu bielszczanie wygrywali 72:71 po akcji Roberta Byliniaka i punktach Tomasza Rzepieje-wskiego.
Niestety, w nerwowej i dramatycznej końcówce znowu do głosu doszli przeciwnicy. Koszykarze Tura w ostatniej minucie przy stanie 85:90 mieli szansę na doścignięcie rywali. Jednakże Daniel Byliniak fatalnie przestrzelił i szanse na zwycięstwo prysły jak mydlana bańka.

Tur Bielsk Podlaski - Prokom Laudam Sopot 88:93 (24:30, 22:12, 20:28, 22:23)

Tur: R. Byliniak 14 (1x3), D. Byliniak 13 (2x3), Potrykus 5, Ćwikowski 2, Rzepiejewski 12 oraz Kuczyński 27. Filipczuk 6 (2x3), Zalewski 6 (2x3), Kowalewicz 3, Kiluk.
Prokom Laudam Sopot: Kietliński 2, S. Sikora 27 (1x3), Wilkusz 2, Podgalski 2, Mysłowiecki 8 oraz Zamojski 24 (1x3), Kobus 6 (1x3), Ł. Sikora 4, Makander 2, Załucki 2, Bach 1, Łapeta 13.