Opinia
Opinia
Jarosław Siekierko, burmistrz:
- Tereny, które oferujemy inwestorom, to tereny w pełni uzbrojone. Tam, gdzie obecnie buduje się market, jest doprowadzona woda, kanalizacja oraz energia elektryczna. Istnieje także możliwość podłączenia gazu.
Stawiają na nawozy
Do miasta ściągnęły: handlujący sztucznymi nawozami litewski Liteximp, Ekoplon - producent najwyższej jakości pasz i nawozów dolistnych, który zamierza wybudować tu mieszalnię pasz. Są także dwie lokalne firmy. Wysokoma-zowiecki "Michał", jest producentem silosów paszowych a "Ceramik" rozpoczął już na obrzeżach miasta budowę dużego składu budowlanego. Pierwsi klienci na zakupy wybiorą się najprawdopodobniej w czerwcu.
Plan na sto procent
Miasto dysponuje terenami przemysłowymi o łącznej powierzchni 28 ha. To ponad 250 działek. Z tego 16 ha przeznaczone jest na wspomniane inwestycje. Pozostało jeszcze kolejnych 12.
Dużym ułatwieniem, zarówno dla władz, jak i potencjalnych inwestorów jest fakt, że miasto w stu procentach objęte jest planami zagospodarowania przestrzenego.
- Jako jedno z zaledwie dwóch, oprócz Choroszczy, miast w województwie podlaskim - mówi z dumą Jarosław Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.
- Jego opracowanie zajęło nam całe pięć lat, ale warto było wykonać tę pracę.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?