MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Powstanie market budowlany i mieszalnia pasz

Aleksandra Gierwat [email protected]
Od czerwca mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego będą mogli zrobi zakupy budowlane w nowym markecie, wybudowanym przez miejscową firmę
Od czerwca mieszkańcy Wysokiego Mazowieckiego będą mogli zrobi zakupy budowlane w nowym markecie, wybudowanym przez miejscową firmę
Wysokie Mazowieckie. Powstaną nowe miejsca pracy, a przy okazji znacznie wzrosną wpływy do miejskiej kasy z tytułu podatków. Wysokie Mazowieckie okazało się atrakcyjnym miejscem dla przemysłu rolnego i przyciąga inwestorów, zarówno tych zagranicznych jak i miejscowych.

Opinia

Opinia

Jarosław Siekierko, burmistrz:

- Tereny, które oferujemy inwestorom, to tereny w pełni uzbrojone. Tam, gdzie obecnie buduje się market, jest doprowadzona woda, kanalizacja oraz energia elektryczna. Istnieje także możliwość podłączenia gazu.

Stawiają na nawozy

Do miasta ściągnęły: handlujący sztucznymi nawozami litewski Liteximp, Ekoplon - producent najwyższej jakości pasz i nawozów dolistnych, który zamierza wybudować tu mieszalnię pasz. Są także dwie lokalne firmy. Wysokoma-zowiecki "Michał", jest producentem silosów paszowych a "Ceramik" rozpoczął już na obrzeżach miasta budowę dużego składu budowlanego. Pierwsi klienci na zakupy wybiorą się najprawdopodobniej w czerwcu.

Plan na sto procent

Miasto dysponuje terenami przemysłowymi o łącznej powierzchni 28 ha. To ponad 250 działek. Z tego 16 ha przeznaczone jest na wspomniane inwestycje. Pozostało jeszcze kolejnych 12.

Dużym ułatwieniem, zarówno dla władz, jak i potencjalnych inwestorów jest fakt, że miasto w stu procentach objęte jest planami zagospodarowania przestrzenego.

- Jako jedno z zaledwie dwóch, oprócz Choroszczy, miast w województwie podlaskim - mówi z dumą Jarosław Siekierko, burmistrz Wysokiego Mazowieckiego.

- Jego opracowanie zajęło nam całe pięć lat, ale warto było wykonać tę pracę.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna