Obecnie trwają prace organizacyjne i przygotowawcze do spisu rolnego. Zakres, formę i tryb przeprowadzenia przez Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego spisu w 2020 r. oraz zakres, formę i tryb prac związanych z przygotowaniem i opracowaniem wyników spisu reguluje ustawa.
Spis rolny będzie prowadzony w gospodarstwach rolnych: osób fizycznych (gospodarstwach indywidualnych); osób prawnych; jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej.
Czytaj też: W przyszłym roku GUS przeprowadzi Powszechny Spis Rolny. Obejmie on wszystkie gospodarstwa
Rolnicy będą mogli udzielić informacji o gospodarstwach rolnych poprzez:
samospis na stronie internetowej GUS i spisu rolnego; odpowiedzi w wywiadzie telefonicznym przeprowadzanym przez rachmistrza telefonicznego; odpowiedzi w wywiadzie bezpośrednim przeprowadzanym przez rachmistrza terenowego, który odwiedzi gospodarstwo rolne.
Czytaj też: Rachmistrzowie chcieli pracować, ale nowoczesny sprzęt zastrajkował
W spisie rolnym będą zbierane dane, dotyczące m.in.: osoby kierującej gospodarstwem rolnym, położenia gospodarstwa na obszarach o ograniczeniach naturalnych, osobowości prawnej, typu własności użytków rolnych, produkcji ekologicznej, rodzaju użytkowanych gruntów, powierzchni zasiewów według upraw, powierzchni nawadnianej, zużycia nawozów mineralnych i organicznych, pogłowia zwierząt gospodarskich według grup wiekowo-użytkowych, rodzaju budynków gospodarskich, a także wkładu pracy w gospodarstwo rolne użytkownika i członków jego gospodarstwa domowego oraz pracowników najemnych.
Konferencja ministra Telusa w Skierniewicach
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?