Poznaliśmy mistrzów województwa podlaskiego

mark
Drużyny SP Brańsk i SP Kleosin (U-8), UKS 10 Łomża i SP 4 Zambrów (U-10) oraz SP Rosochate i SP 14 Białystok (U-12) zwyciężyły w finale wojewódzkim Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Finały wojewódzkie XVII edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” rozegrane zostały na stadionie OSiR przy ul. Mariańskiej w Sokółce.

W najmłodszej kategorii wiekowej dziewczynek do lat 8 wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Brańsku. Dziewczynki rozegrały cztery mecze, wygrywając wszystkie i strzelając 15 bramek. - Jest to nasza pierwsza edycja Turnieju, jednak już wiem, że będziemy stałymi bywalcami. Wszystko jest wspaniale zorganizowane. Zaczynaliśmy wspólnie dwa lata temu poprzez zabawy, później dochodziły elementy techniczne i tak krok po kroku. W tym roku dziewczynki już się zgrały, tworząc naprawdę fajną drużynę. Jak widać są łzy szczęścia i wszystko zmierza w dobrym kierunku. Mam nadzieję, że za rok uda nam sie powtórzyć ten sukces! - powiedziała trenerka dziewczynek z Brańska Iwona Niemyjska.

Wśród chłopców do lat 8 wygrali piłkarze Szkoły Podstawowej w Kleosinie, którzy w finałowym starciu okazali się lepsi od swoich rówieśników z Dwójki Białystok, wygrywając 2:1. Trenerem SP Kleosin jest Marcin Milczunas.

Do finału ogólnopolskiego awansowały zespoły starsze do lat 10 i 12. Sukces sprzed roku, powtórzyły dziewczynki do lat 10, podopieczne Henryka Pestki z UKS 10 Łomża, które w finale pokonały SP Uhowo 5:0. Niesamowite emocje towarzyszyły finałom chłopców do lat 10, gdzie ostatecznie triumfowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Zambro-wie. W finale pokonała ona SP 7 Łomża 3:2.

W kategorii U-12 dziewczynek spotkanie finałowe także było niesamowicie emocjonujące i wynik pozostawał otwarty do końca. Wygrały dziewczynki z SP w Rosochatem pokonując 1:0 Złotka Domanowo.

Finałowe starcie w kategorii chłopców do lat 12 rozstrzygnęło się pomiędzy dwiema drużynami z Białegostoku. Ostatecznie SP 14 pokonało SP 37. - Zupełnie nie nastawialiśmy się na wygraną, gdyż zdawaliśmy sobie sprawę z tego, jak silna jest konkurencja, ale udało się i w nagrodę jedziemy na turniej finałowy do stolicy - powiedział Łukasz Tupalski trener SP 14.