Poznaliśmy wszystkich półfinalistów Regionalnego Pucharu Polski

Warmia Grajewo pokonała 5:0 Korę Korycin w ćwierćfinale regionalnego Pucharu Polski Jakub Laskowski
Do ŁKS-u 1926 Łomża, który już wcześniej awansował do półfinału Regionalnego Pucharu Polski, w środę dołączyły zespoły Olimpii Zambrów, Warmii Grajewo i KS Wasilków.

Jedynie dogrywką „pachniało” w Narewce, gdzie Puszcza Hajnówka, prowadzona przez trenera Piotra Pawluczuka, podejmowała KS Wasilków Artura Woronieckiego.

Faworytem był wicelider IV ligi z Wasilkowa, ale tak jak przypuszczał przed meczem jego szkoleniowiec, spotkanie było bardzo zacięte. Zwycięskiego gola zdobył dopiero w drugiej minucie doliczonego czasu gry Przemysław Panek. – Gol padł po rzucie rożnym. Kilka razy strzelaliśmy, aż wreszcie piłka trafiła pod nogi Przemka, który zapewnił nam udział w półfinale Regionalnego Pucharu Polski – opisuje mecz trener Artur Woroniecki.

– Gospodarze z Hajnówki mądrze się bronili, a w końcówce jedna z ich kontr omal nie skończyła się bramką. Na szczęście dobrze interweniował nasz bramkarz Grzegorz Nowajczyk – dodaje szkoleniowiec KS Wasilków.

Większych emocji nie było w Korycinie, gdzie czwartoligowa Warmia Grajewo pokonała przedstawiciela klasy okręgowej miejscową Korę 5:0.

Faworyt wygrał także w parze Oimpia Zambrów – KS Michałowo. Trzecioligowcy z Zambrowa pokonali 4:1 zespół z IV ligi.

– Szybko objęliśmy prowadzenie, ale po błędzie naszego bramkarza rywale doprowadzili do remisu – opowiada Zbigniew Stańczyk, kierownik Olimpii. – Nasz bramkarz za krótko wybił piłkę dopadł do niej zawodnik z Michałowo i lobem trafił do bramki. Ale już po przerwie wszystko przebiegało tak jak zakładaliśmy. Szybko zdominowaliśmy przeciwnika, strzeliliśmy trzy gole. Trener mógł dokonywać zmian, gdyż oszczędzał zawodników na mecz ligowy.

Kora Korycin – Warmia Grajewo 0:5 (0:3)Bramki:[/b] 0:1 – Paweł Sypytkowski (20), 0:2 – Przemysław Zarzecki (29), 0:3 – Mateusz Cybulski (45 – karny), 0:4 – Tomasz Dzierzgowski (60), 0:5 – Paweł Sypytkowski (88).

Puszcza Hajnówka – KS Wasilków 0:1 (0:0).
Bramka:
Przemysław Panek (90+2).

KS Michałowo – Olimpia Zambrów 1:4 (1:1)
Bramki:
0:1 - Kamil Zalewski (18), 1:1 – Kamil Tomczyk (25), 1:2 – Łukasz Gryko (55), 1:3 h Mateusz Jastrzębski (69), 1:4 – Łukasz Grzybowski (80–karny).

Mecz rozegrany awansem: Krypnianka Krypno – ŁKS 1926 Łomża 1:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Michał Sadowski (51), 1:1 - Krystian Czerech (62), 1:2 - Dawid Pastroczyk (90).