Pożyteczna lekcja

Krzysztof Sokólski
Podczas kolejnego sparingu w trakcie tureckiego zgrupowania Jaga nie sprostała Rapidowi Bukareszt A. Zgiet
Turcja. Grając z takimi zespołami można się wiele nauczyć - powiedział po meczu z Rapidem Bukareszt trener Jagiellonii Michał Probierz. Jaga przegrała z Rumunami 0:2.

Po zwycięstwie 2:1 z czeskim Banikiem Ostrawa również w sobotę białostoczanie zaprezentowali całkiem niezły futbol. Zwłaszcza w drugiej części pojedynku pokazali się z dobrej strony, wcale nie ustępując siódmej drużynie rumuńskiej ekstraklasy. - Cieszy mnie wiele pozytywów w naszej grze - mówi Probierz.

Białostoczanie stworzyli kilka okazji do zdobycia bramki. Bliscy szczęścia byli Michał Fidziukiewicz, Alen Skoro oraz Tomasz Frankowski. Zabrakło kropki nad "i". Żółto-czerwoni od 58 minuty mieli też utrudnione zadanie. Wtedy czerwoną kartką za zagranie piłki ręką poza polem karnym ukarany został Piotr Lech. Chwilę potem Rapid wykonywał rzut wolny, a Claudio "Pitbull" Mejolano kapitalnym uderzeniem pokonał Rafała Gikiewicza. Wcześniej, w 25 minucie gola dla Rumunów zdobył Nicolae Grigorie.

- Kilku zawodników pokazało się z dobrej strony. Jednak kilku też srodze zawiodło. O nazwiskach wolę teraz nie mówić - stwierdza Probierz, który swoim podopiecznym dał wczoraj trochę wolnego (odbyły się tylko poranne zajęcia). Sam jednak nie odpoczywał, biorąc się za analizę spotkania z Rapidem.

- Jak już wspomniałem spotkaliśmy się z bardzo silnym rywalem i mecz dostarczył sporo materiału do przemyśleń - dodaje opiekun białostockiego zespołu.

Na kolejne wnioski przyjdzie czas po środowym sparingu z Karpatami Lwów.
Do meczu jagiellończycy mają ćwiczyć dwa razy dziennie. - Zawodnicy unikają poważniejszych urazów. W poniedziałek trenować powinni wszyscy piłkarze. Indywidualne zajęcia przeprowadzi jedynie Szymon Matuszek - informuje białostocki szkoleniowiec.

W przypadku Matuszka odezwała się kontuzja kolana, której nabawił się na początku okresu przygotowawczego.

Jagiellonia Białystok - Rapid Bukareszt 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 - Grigorie 25, 0:2 - Mejolaro 59.
Jagiellonia I połowa: Gikiewicz - Norambuena, Cionek, Pacan, Jarecki - Dzienis, Zawistowski, Falkowski, Bruno - Twardowski (30 Fidziukiewicz), Arifović. II połowa: Lech - Lewczuk, Stano, Cionek, Jarecki - Dołubizna (65 Bruno), Hermes, Guevara, Kojasevic - Fidziukiewicz (60 Frankowski), Skoro.

Czerwona kartka: Lech (58, za za