MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent Białegostoku nagrodził finansowo najlepszych sportowców

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski z nagrodzonymi przez siebie zawodnikami i trenerami. Jak przyznał prezydent, liczy na to, że tegoroczne zawody przyniosą równie wysokie i wybitne wyniki.
Prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski z nagrodzonymi przez siebie zawodnikami i trenerami. Jak przyznał prezydent, liczy na to, że tegoroczne zawody przyniosą równie wysokie i wybitne wyniki. Andrzej Matys
Prezydent Tadeusz Truskolaski wręczył podlaskim sportowcom nagrody za wysokie wyniki uzyskane w zawodach międzynarodowych lub krajowych w 2023 roku. Uroczystość odbyła się we wtorek (23.04) w Pałacyku Gościnnym w Białymstoku. Pula nagród, które zostały rozdzielone między sportowców wyniosła 85 tys. zł.

Finansowe wsparcie zostało przyznane w kategoriach takich jak: najlepszy sportowiec, najlepszy młody sportowiec i najlepszy trener. Wśród laureatów dominowali zawodnicy Juvenii Białystok i dyscypliny będącej białostocką specjalnością, czyli short tracku.

W pałacyku nagrodzeni otrzymali dyplomy i statuetki, a wkrótce na ich konta wpłyną nagrody pieniężne. Wszyscy odnosili znaczące sukcesy startując w zawodach pucharu świata, w mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i mistrzostwach Polski.

Kategoria „Najlepszy Sportowiec 2023 roku”:

  • Łukasz Kuczyński – short track, Łyżwiarski Klub Sportowy Juvenia Białystok - nagroda 10 000 zł. Osiągnięcia w 2023 r.: 6. miejsce w sztafecie mix na 2 km na Mistrzostwach Świata Seniorów (Seul, Korea Pd.); 3. miejsce w sztafecie na 5 km na Mistrzostwach Europy Seniorów (Gdańsk); 3 x 1. miejsce w biegu na 500 m, sztafecie mix na 2 km i sztafecie na 5 km, 2. miejsce w wieloboju i 2 x 3. miejsce w biegach na 1000 m i 1500 m na Mistrzostwach Polski Seniorów (Gdańsk).
  • Paweł Adamski – short track, Łyżwiarski Klub Sportowy Juvenia Białystok - nagroda 10 000 zł. Osiągnięcia w 2023 r.: 3. miejsce w sztafecie na 5 km na Mistrzostwach Europy Seniorów (Gdańsk); 4. miejsce w sztafecie na 5 km i 2. miejsce w sztafecie mix na 2 km na Mistrzostwach Polski Seniorów (Gdańsk).
  • Gabriela Topolska – short track, Łyżwiarski Klub Sportowy Juvenia Białystok - nagroda 10 000 zł. Osiągnięcia w 2023 r.: 7. miejsce w sztafecie na 3 km na Mistrzostwach Świata Seniorów (Seul, Korea Pd.); 4. miejsce w sztafecie na 3 km na Mistrzostwach Europy Seniorów (Gdańsk); 2 x 1. miejsce w sztafecie mix na 2 km i sztafecie na 3 km, 2 x 2. miejsce w biegach na 100 m i 1500 m oraz 3. miejsce w wieloboju na Mistrzostwach Polski Seniorów (Gdańsk).
  • Marek Czajkowski – strongmen – nagroda 5 000 zł. Osiągnięcia w 2023 r.: 2. miejsce na Pucharze Świata Strongman (Chiny); 1. miejsce w wyciskaniu belki nad głowę na Mistrzostwach Świata w wyciskaniu belki (Southampton, Anglia).

Kategoria „Najlepszy Młody Sportowiec 2023 roku”:

  • Michał Niewiński – short track, Łyżwiarski Klub Sportowy Juvenia Białystok - nagroda 10 000 zł). Osiągnięcia w 2023 r.: 1. miejsce (500 m), 3. miejsce (1000 m) i 4. miejsce (1500 m) na Mistrzostwach Świata Juniorów (Drezno, Niemcy); 3. miejsce w sztafecie na 5 km na Mistrzostwach Europy Seniorów (Gdańsk); 3 x 1. miejsce w biegu na 1000 m, sztafecie 2 km mix i sztafecie 5 km na Mistrzostwach Polski Seniorów (Gdańsk); 5 x 1. miejsce w biegach na 500 m, 777 m, 1000 m, 1500 m, i sztafecie 2 km mix na Mistrzostwach Polski Juniorów (Sanok).
  • Michał Chojnowski – strzelectwo sportowe, Klub Sportowy „Kaliber” - nagroda 10 000 zł. Osiągnięcia w 2023 r.: 1. miejsce drużynowo, 2 x 2. miejsce indywidualnie oraz drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów (Changwon, Korea Pd.); 1. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy Juniorów (Tallin, Estonia); 3. miejsce drużynowo na Pucharze Świata Juniorów (Suhl, Niemcy); 1. miejsce, 2. miejsce i 2 x 3. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów (Bydgoszcz).

Kategoria „Najlepszy Trener 2023 roku”:

  • Urszula Kamińska – trener short track w ŁKS Juvenia Białystok - nagroda 10 000 zł. Zawodnicy, których trenuje osiągnęli w 2023 r. następujące sukcesy: Mistrzostwa Świata Seniorów (Seul, Korea Pd.): 6. miejsce w sztafecie mix na 2 km; Mistrzostwa Europy Seniorów (Gdańsk): 2. miejsce w biegu na 500 m i 3. miejsce w sztafecie na 5 km mężczyzn; Mistrzostwa Świata Juniorów (Drezno, Niemcy): 1. miejsce, 3. miejsce i 6. miejsce w biegach na 500 m, 1000 m i 1500 m.
  • Dariusz Kulesza – trener short track w ŁKS Juvenia Białystok (nagroda w wysokości 10 tys. zł). Zawodnicy, których trenuje zdobyli w 2023 r.: Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy (Pontebba, Włochy): 2. miejsce w sztafecie mieszanej 3 km; 2 x 3. miejsce w biegu na 500 m i na 1000 m; Mistrzostwa Polski Seniorów (Gdańsk): 2 x 1. miejsce, 2. miejsce i 2x 3. miejsce w sztafecie kobiet na 3 km, sztafecie mężczyzn na 5 km i sztafecie mix na 2 km; Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (Białystok): 2 x 1. miejsce, 2 x 2. miejsce i 3. miejsce w biegu na 1500 m, 1000 m, 500 m w wieloboju i sztafecie na 3 km.
  • Paweł Pietruk – trener w Klubie Sportowym Kaliber Białystok - nagroda 10 000 zł. Zawodnicy, których trenuje zdobyli w 2023 r.: 1. miejsce drużynowo, 2 x 2. miejsce indywidualnie oraz drużynowo na Mistrzostwach Świata Juniorów (Changwon, Korea Pd.); 1. miejsce drużynowo na Mistrzostwach Europy Juniorów (Tallin, Estonia); 3. miejsce drużynowo na Pucharze Świata Juniorów (Suhl, Niemcy); 14. i 17. miejsce na Pucharze Świata Seniorów (Kair, Egipt).

- Sportowcom trzeba życzyć przede wszystkim zdrowia, bo przy wysiłkach i obciążeniach jakie podejmujecie ono musi być stuprocentowe. Potrzebujecie też łutu szczęścia i wytrwałości, bo często trzeba pracować latami dla kilku sekund chwały. A to z kolei jest możliwe tylko wtedy, gdy człowiek ma pasję i dobrych trenerów - mówił prezydent Tadeusz Truskolaski i dodał, że Białystok na pewno będzie wspierał swoich sportowców przez kolejne pięć lat.

W imieniu nagrodzonych podziękowała Urszula Kamińska. Mówiła m.in., że sportowcy otrzymują duże wsparcie ze strony władz miasta, zarówno finansowe, jak i mentalne. Obiecała też, że nikt nie zamierza spoczywać na laurach, więc nie była to ostatnia wizyta związana z nagrodami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Prezydent Białegostoku nagrodził finansowo najlepszych sportowców - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna