Pronar Parkiet Hajnówka - Ślepsk Suwałki 0:3. Trwa kapitalny finisz suwalczan, "Traktory" w barażach.

Hajnówka. W pierwszoligowych siatkarskich derbach województwa podlaskiego Pronar Parkiet Hajnówka uległ Ślepskowi Suwałki 0:3. Goście zachowali szanse na ósme miejsce i utrzymanie bez baraży. Hajnowianie na pewno wezmą udział w walce o uniknięcie degradacji.

Zwycięstwo gości było całkowicie zasłużone. Tylko w pierwszym secie, do ostatniej piłki trwała wyrównana walka. W dwóch pozostałych dominowali suwalczanie.

Pierwsza partia trwała prawie 40 minut. Przede wszystkim ze względu na to, że skończyła się dopiero wynikiem 30:28. Ale nie tylko - sporo czasu zajęły przerwy związane z problemami z ustawieniem hajnowian. Okazało się, że zostało błędnie wpisane na kartce, którą podaje się sędziemu. Tymczasem zawodnicy stali jak zwykle, czyli... nieprawidłowo. Koniec końców przez całego seta po rozpoczęciu akcji musieli je korygować. Kluczowe piłki goście wygrali, gdy dwukrotnie ostrą zagrywką Bartosz Krzysiek zmusił rywali do niedokładnego przyjęcia.

Trudno się jednak było spodziewać, że to koniec wielkich emocji. Tymczasem hajnowianie z seta na set spisywali się słabiej. Ich mocna strona - serwis, praktycznie nie istniała. Z kolei Ślepsk zagrywał ryzykownie i dobrze. "Traktory" miały utrudnione rozprowadzanie akcji, a na skrzydłach czekał już na gospodarzy bardzo wysoki blok suwalczan. Tym elementem zdobyli w całym meczu 14 punktów!

W drugiej partii od stanu 14:10 dla Ślepska gospodarze im praktycznie nie zagrozili. W trzeciej "odjazd" nastąpił przy wyniku 15:14 na korzyść gości. Końcówka to festiwal udanych zagrań podopiecznych Adama Aleksandrowicza i kompletna niemoc hajnowian. Z jednej strony cieszy forma i jakość siatkówki pokazana przez suwalczan - zachowali szanse na miejsce w "ósemce". W ostatniej kolejce muszą pokonać u siebie za trzy "oczka", czyli 3:1 lub 3:0 GTPS Gorzów Wielkopolski i liczyć na zwycięstwo wicelidera, Fartu Kielce z AZS-em Nysa (oba wyniki są zupełnie realne).

Z drugiej strony bardzo smutno wygląda drużyna Pronaru Parkiet, która jeszcze rok temu stanowiła postrach dla każdego zespołu I ligi. Paweł Blomberg ma jednak teraz inną kadrę, grę "ciągnie" kilku zawodników. Nie są przecież niezniszczalni i nie udźwigną na sobie całego ciężaru zdobywania punktów w tym sezonie. Poza tym klub nękają kłopoty organizacyjne, bo znów pojawiły się zaległości w wypłatach. Rzeczywistości nie da się oszukać. Pozostaje wierzyć, że ekipa jeszcze zbierze się do walki o utrzymanie. Na pewno stać ją na to, by ją wygrać.

Pronar Parkiet Hajnówka - Ślepsk Suwałki 0:3 (28:30, 21:25, 17:25)
Pronar Parkiet: Zrajkowski, Wójcik, Staniewski, Skup, Żyliński, Sacharewicz, Saczko (libero) oraz Tietianiec, Poinc.
Ślepsk: Malczewski, Skrzypkowski, Rudzewicz, Krzysiek, Szlejter, Rakickas, Łyczko (libero) oraz Iwanowicz, Augustynowicz, Gołębski.