Przerwana seria Wigier Suwałki

wdr
Mecz Wigry Suwałki - Miedź Legnica
Mecz Wigry Suwałki - Miedź Legnica Wojciech Drażba
Suwalczanom nie udało się wygrać szóstego meczu z rzędu. Minimalnie ulegli Miedzi

Kroczący od listopada od zwycięstwa do zwycięstwa biało-niebiescy zaprzepaścili szansę na to, by w tabeli być tylko, i jedynie o punkt, za Chojniczanką. Kiedy przed własną publicznością rozpoczynali mecz z Miedzią nie wiedzieli, co prawda, że lider z Chojnic potknie się na własnym boisku, ale doskonale już zdawali sobie sprawę z tego, że wygrana wypchnie ich na pozycje wicelidera.

Ogromna stawka nie spętała suwalczanom nóg, ale na pewno wprowadziła w ich poczynania dużo nerwowości. Spokoju i dokładności zabrakło głównie w przodzie, gdzie w wyjściowym składzie po raz pierwszy zagrał 19-letni Adam Ryczkowski, a ponowny debiut, po ośmiomiesięcznej przerwie w grze w piłkę, zanotował Hiszpan Omar Santana.

Ryczkowski, który u boku miał swojego rówieśnika Miłosza Kozaka oraz Damiana Kądziora, a przed sobą Kamila Adamka, zaliczył niezły występ. Rzęsiste brawa przy stale padającym deszczu zebrał za akcje z 27 minuty, kiedy nabrał na zwód dwóch obrońców Miedzi i z linii pola karnego huknął w okienko. Na jego nieszczęście, udanie interweniował bramkarz przyjezdnych Paweł Kapsa.

W pierwszej połowie groźnie pod bramka gości było jeszcze po dośrodkowaniach lub prawie prostopadłych wrzut-kach Damiana Kądziora do stoperów, po których Maciej Wichtowski trafił tylko w boczną siatkę.

Suwalczanie byli częściej przy piłce, a daleko wysunięci do przodu gracze Miedzianki czyhali na ich błąd. Doczekali się też przed przerwą. Po dośrodkowaniu Petteri Forsella z rzutu rożnego i zamieszaniu piłka trafiła na prawą stronę do zamykającego akcję na prawej stronie Petteri Pennanena. Fin strzelił z ostrego kąta, ale wyszło mu podanie na lewą stronę do Grzegorza Bartczaka. Były reprezentant Polski z bliska głową wbił piłkę do siatki.

Gol „do szatni” nie załamał gospodarzy. Po przerwie atakowali ze zdwojoną werwą. Najlepszą okazję do wyrównania miał Miłosz Kozak, kapitalnie wypuszczony w uliczkę przez Mateusza Radeckiego. Reprezentant Polski U-20 mógł podawać do pędzących po bokach Adamka lub Ryczkowskiego, albo minąć wybiegającego Kapsę i wbiec z piłką do bramki gości. Zdecydował się na strzał po ziemi i trafił w nogę golkipera Miedzi.

Po centrze Kądziora i strzale głową Vaclava Cverny, piłkę z linii bramkowej wybił jeden z legnickich obrońców, ostatniego podania zabrakło po akcji Łukasza Wrońskiego, Adamka i Franka Adu Kwame.

Wigry skończyły piękną serię, z trzeciego spadły na piąte miejsce w tabeli, w której czubie zrobił się straszny tłok. Do wicelidera suwalczanie wciąż tracą dwa punkty.

Trenerzy po meczu
Ryszard Tarasiewicz (Miedź): Niewiele zespołów zdobyło w Suwałkach trzy punkty, a nam się to udało, chociaż trafiliśmy na bardzo dobrze zorganizowaną drużynę gospodarzy. Także Miedź, z wyjątkiem jednej sytuacji, niemal bezbłędnie zagrała w obronie. Gospodarze, zwłaszcza w drugiej połowie, mieli optyczną przewagę, ale nie można powiedzieć, że mecz był jednostronny. Ogromnie cieszy to wyjazdowe zwycięstwo.

Dominik Nowak (Wigry): Mecz był niezwykle wyrównany, bramkę straciliśmy po błędzie i zamieszaniu po rzucie rożnym. Mieliśmy kilka idealnych okazji, żeby wyrównać i pokusić się o zwycięską bramkę, ale moim zawodnikom zabrakło zimnej krwi.

Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Grzegorz Bartczak 44.
Żółte kartki: Radecki, Karankiewicz (Wigry), Rybicki (Miedź). Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola). Widzów: 1163.
Wigry: Hieronim Zoch - Janusz Bucholc, Maciej Wichtowski, Vaclav Cverna, Frank Adu Kwame, Damian Kądzior, Mateusz Radecki, Adrian Karankiewicz (68 Łukasz Wroński, Miłosz Kozak (57 Omar Santana), Adam Ryczkowski (78 Robert Dadok), Kamil Adamek.
Miedź: Paweł Kapsa - Grzegorz Bartczak, Jonathan de Amo, Tomasz Midzierski, Rumen Trifonow, Damian Rasak, Wojciech Łobodziński, Petteri Pennanen (76 Łukasz Garguła), Keon Daniel, Petteri Forsell, Mariusz Rybicki (46 Marquitos).

Wyniki 22. kolejki:

Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice 1:0 (0:0).
Bramka
: 1:0 Michał Fidziukiewicz 47.

Stomil Olsztyn - Znicz Pruszków 5:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Patryk Kun 45, 2:0 Rafał Kujawa 52, 3:0 Rafał Kujawa 65, 4:0 Patryk Kun 67, 4:1 Arkadiusz Czarnecki 87 (samobójcza), 5:1 Paweł Wojowski 89.

Chojniczanka Chojnice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Jacek Podgórski 45, 1:1 Szymon Lewicki 51.

Chrobry Głogów - Wisła Puławy 1:2 (0:0).
Bramki: 1:0 Łukasz Szczepaniak 73, 1:1 Sylwester Patejuk 87, 1:2 Sylwester Patejuk 90.

Wigry Suwałki - Miedź Legnica 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Grzegorz Bartczak 44

Bytovia Bytów - Stal Mielec 2:2 (0:1).
Bramki: 0:1 Aleksandyr Kolew 18, 1:1 Alen Ploj 60, 2:1 Jakub Bąk 68 z karnego, 2:2 Kamil Radulj 76 z karnego.

Olimpia Grudziądz - GKS Tychy 1:0 (0:0).
Bramka: 1:0 Karol Angielski 89.

MKS Kluczbork - Pogoń Siedlce 2:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Mateusz Żytko 50 z karnego, 1:1 Rafał Niziołek 56, 1:2 Eusébio Bancessi 73, 2:2 Maciej Kowalczyk 88.

Górnik Zabrze - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Łukasz Wolsztyński 12, 2:0 Łukasz Wolsztyński 73.