Przygotowania idą pełną parą. Zawodnicy Olimpii Zambrów z kolejnym zwycięstwem

Marcin ŁychowidZaktualizowano
Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze Olimpii Zambrów rozegrali wczoraj kolejny, trzeci już sparing w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej III ligi. Podopieczni Tomasza Kulhawika pokonali na boisku w Zambrowie rywalizujący w IV lidze zespół Korony Ostrołęka 4:1. To trzecie zwycięstwo zambrowian w trakcie przygotowań do wznowienia rozgrywek.

Piłkarze Olimpii i Korony wybiegli za boisko w Zambrowie o godzinie 18.00 w środę. Pogoda nie rozpieszczała zawodników, którym przyszło rywalizować w bardzo zimowej aurze, na zaśnieżonym boisku. W sparingu wystąpili testowani zawodnicy - Paweł Drażba, bramkarz Piotr Gorczyca, Bartosz Głużewski i Damian Ściborek z Boruty Zgierz..

Pierwsza połowa nie obfitowała w okazję strzeleckie. Jedną z nich udało się wykorzystać Kamilowi Zalewskiemu, który w 36 minucie skierował piłkę do siatki ostrołęczan. Następne bramki dla zawodników z Zambrowa padały już w drugiej połowie. Gole strzelali Mateusz Ostaszewski, wypożyczony z Jagiellonii Mateusz Nikołajuk i ponownie Zalewski. Goście zdołali odpowiedzieć jednym trafieniem i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 4:1 dla zajmującej obecnie 11. miejsce w grupie I III ligi Olimpii.

Oprócz środowej potyczki z Koroną zambrowianie wcześniej rozegrali dwa inne mecze towarzyskie i w obu odnieśli zwycięstwa. 19 stycznia pokonali na wyjeździe MOSP Białystok 7:1, a tydzień później, również na wyjeździe, wygrali z ŁKS Łomża 5:0.

Kolejny sparing podopieczni trenera Kulhawika rozegrają w najbliższą sobotę o 11. na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Zambrowie. Podejmą wtedy rywalizujący w IV grupie III ligi zespół Podlasia Biała Podlaska.

Olimpia Zambrów - Korona Ostrołęka 4:1.
Bramki dla Olimpii: Zalewski 36, Ostaszewski 53, Nikołajuk 73, Zalewski 85.

Olimpia: Piotr Gorczyca - Przemysław Jastrzębski, Adam Radecki, Bartosz Zakrzewski, Michał Dawidowicz, Michał Hryszko, Patryk Malinowski, Patryk Koncewicz, Kamil Zalewski, Kamil Jackiewicz, Mateusz Ostaszewski. Grali także: Piotr Czapliński, Łukasz Gryko, Emil Łupiński, Ściborek, Mateusz Prolejko, Mateusz Nikołajuk, Paweł Drażba, Bartosz Głużewski, Dawid Ożarowski.