Puchar Polski: Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 1:3

Ostrołęka, Suwałki. Ślepsk Suwałki awansował do IV rundy Pucharu Polski siatkarzy.

W spotkaniu dwóch pierwszoligowców ekipa Adama Aleksandrowicza okazała się lepsza od Pekpolu Ostrołęka. O zwycięstwie gości przesądziła lepsza przekroju całego meczu zagrywka, a także większa siła w ataku.

Decydujący był trzeci set. Znacznie lepiej zaczęli go ostrołęczanie, którzy prowadzili już 5:1. Przez całą partię goście gonili rywali, by wygrać seta w końcówce do 24. W czwartej partii przewaga Ślepska była już wyraźna.

W czwartej rundzie rywalem suwalczan będzie Jadar Radom, jeden z faworytów I ligi. Spotkanie odbędzie się prawdopodobnie już w najbliższy wtorek w Suwałkach.

Pekpol Ostrołęka - Ślepsk Suwałki 1:3 (19:25, 25:19, 24:26, 18:25)
Ślepsk: Jurkojć, Krzysiek, Gołębski, Rudzewicz, Pink, Skrzypkowski, Łuczka (libero) oraz Kaczorowski, Malczewski.