Puchar Polski: Sokół leci dalej!

Kamil Wojtkielewicz (na pierwszym planie) zdobył gola na wagę awansu
Kamil Wojtkielewicz (na pierwszym planie) zdobył gola na wagę awansu W. Oksztol
Sokół Sokółka w rundzie wstępnej Pucharu Polski pokonał u siebie Wigry Suwałki 1:0.

Podopieczni Sławomira Kopczewskiego awansowali do I rundy, w której do ekip już uczestniczących w rozgrywkach dołączają drużyny z pierwszej ligi. Jej termin to 16-17 sierpnia.

W pierwszej połowie początkowo inicjatywa należała do gospodarzy. Potem przeważali już suwalczanie. Najbliżej zdobycia gola byli Brazyliczyk Willer i Daniel Ołowniuk, jednak albo dobrze bronił Łukasz Trudnos, albo strzały były niecelne.

Po przerwie gra się zaostrzyła i arbiter raz po raz sięgał po żółte kartki. W 68.
minucie zdaniem sędziego po raz drugi na takie upomnienie zasłużył Audrius Brokas. Litewski napastnik obejrzał czerwony kartonik i osłabił swój zespół. Suwalczanie mieli podwójny kłopot, bo 8 minut wcześniej Kamil Wojtkielewicz dał Sokołowi prowadzenie.

Przed gospodarzami pojawiła się ogromna szansa na awans, którą wykorzystali. Suwalczanie ułatwili im zadanie, bo w 83. minucie czerwoną kartkę zobaczył Andrzej Niewulis. W dziewiątkę goście praktycznie nie mieli szans na odrobienie nikłej straty, choć sędzia doliczył aż 5 minut.

Sokół Sokółka - Wigry Suwałki 1:0 (0:0)
Bramka: 1:0 - Wojtkielewicz 60.

Sokół: Trudnos - Sołowiej, Pracz, Naliwajko, Jurczuk, Dzienis, Zalewski, Wojtkielewicz (78 Orpik), Toczydłowski (87 Czeremcha), Jakuszewski (68 Kosiński), Andrzejewski.
Wigry: Grybauskas - Lauryn (63 Bajko), Makarewicz, Darda, Statkevicius, Ołowniuk (67 Pomian), Niewulis, Świerzbiński (80 słowicki), Willer, Mikulenas, Brokas.
Żółte kartki: Andrzejewski, Jurczuk, Dzienis, Sołowiej, Kosiński (Sokół), Lauryn, Brokas, Niewulis (Wigry).Czerwone kartki: Brokas (68, Wigry), Niewulis (83, Wigry).