Puchar Polski: Wigry grają dalej!

(miłk)
Archiwum
W pucharowym boju drugoligowców suwalskie Wigry wygrały u siebie po rzutach karnych z Chojniczanką Chojnice.

Stawką był awans do I rundy, w której udział wezmą już zespoły pierwszoligowe (ekipy z ekstraklasy dołączą w następnej fazie, 1/16 finału).

Spotkanie było wyrównane i doszło do dogrywki. Gdy wydawało się, że Wigry przechylą szalę zwycięstwa na swoją korzyść, grający w dziesięciu rywale wyrównali w 117. minucie na 2:2. Na szczęście suwalczanie lepiej egzekwowali karne. W 6. kolejce pomylił się Kamil Sylwestrzak z Chojniczanki trafiając w poprzeczkę i wzbudzając szał radości na stadionie w Suwałkach.

Wigry Suwałki - Chojniczanka Chojnice 2:2 (1:1, 0:1) po dogr. Karne: 6:5.
Bramki: 0:1 - Pieczara 22, 1:1 - Kisiel 46, 2:1 - Karankiewicz 107, 2:2 - Szałek 117.
Wigry: Salik - Karankiewicz, Tuttas (46 Pomian), Kisiel, Gondek (59 Sobolewski), Grudziński, Słowicki, Sołowiej, Lauryn, Cesarek (100 Jastrzębski), Łapiński.
Żółte kartki: Lauryn, Karankiewicz (Wigry), Markowski, Szałek, Bednarek (Chojniczanka). Czerwona kartka: Markowski (97, Chojniczanka). Sędziował: Marek Łukiewski (Olsztyn).