Radziłów stawia na remonty. Powstaną drogi i place zabaw

Mariola Fidura
Wszystkie prace w gminie Radziłłów maja już wykonane plany
Wszystkie prace w gminie Radziłłów maja już wykonane plany UG Radziłów
Władze skorzystają z dofinansowania 77 procent kosztów.

We wtorek, 28 marca, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Radziłów odbyła się XXXIV sesja zwyczajna Rady Gminy Radziłów. W czasie obrad Wójt Gminy poinformował, że został złożony wniosek o dofinansowanie zadania pod nazwą „Nadanie nowych funkcji przestrzeni publicznej w gminie Radziłów”. Środki uzyskane są w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Lokalnej Grupy Działania Biebrzański Dar Natury 2014 - 2020.

Zaplanowane inwestycje to wykonanie: placu zabaw wraz z ogrodzeniem w Karwowie (40 572,05 zł), placu zabaw wraz z ogrodzeniem i parkingiem w Mścichach (64 734,24 zł), utwardzenie terenu przed budynkiem OSP w Klimaszewnicy (60 702,07 zł), utwardzenie terenu przed świetlicą w miejscowości Okrasin (36 797,93 zł) i wykonanie parkingu przed świetlicą w Glinkach (38 934,01 zł).

Łączny nakład na planowane inwestycje wyniesie 241 740,30 zł. Dofinansowanie wyniesie 77 procent tej kwoty i będzie to 186 140,00 zł. Wkład własny gminy to suma rzędu 55 600,30 zł. Rozpoczęcia realizacji projektu planowane jest na 1 sierpnia bieżącego roku, natomiast zakończenie na 31 października również tego roku.

W Karwowie zagospodarowany zostanie teren, wraz z urządzeniem placu zabaw i wykonaniem ogrodzenia, o powierzchni 0,02 ha. Zamontowane zostaną urządzenia zabawowe oraz wykonane będzie ogrodzenia placu zabaw.

W Mścichach projekt zakłada zagospodarowania terenu wraz z urządzeniem placu zabaw i wykonaniem ogrodzenia oraz rewitalizację powierzchni 0,09 ha poprzez wykonanie parkingu, placu zabaw wraz z jego ogrodzeniem.

Klimaszewnica z pozyskanych środków doczeka się zagospodarowanie terenu wokół budynku komunalnego położonego w tej właśnie wsi. Przewidziana jest również rewitalizacja powierzchni 0,07 ha poprzez wykonanie utwardzenia terenu, parkingu oraz odtworzenie rowu. W ramach usprawnienia odwodnienia zostanie odtworzony również rów.

Kolejna miejscowość, która skorzysta z dofinansowania to Glinki. Zostanie tam zagospodarowania terenu przy budynku świetlicy oraz wykonana będzie rewitalizacja powierzchni 0,02 ha poprzez wykonanie parkingu.

Budowa placu zabaw i ogrodzenia wraz z zagospodarowaniem terenu i rewitalizacja powierzchni 0,02 ha poprzez utwardzenie terenu to plan projektu przewidziany w ostatniej miejscowości objętej projektem, czyli Okrasinie. Zostanie tam zrealizowana jednak tylko cześć zadania.

- Cieszę się, że władze stawiają na rozwój infrastruktury, która jest bardzo potrzebna dla najmłodszych. Place zabaw to zawsze świetna inwestycja. Są miejscami spotkań i dzieci, i dorosłych. Najmłodsi się bawią, a rodzice mogą porozmawiać. Poprawy stanu jakości dróg też nigdy za wiele - uważa pani Anna z gminy Radziłów.

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie