Rafał Rosolski z Dojlid startował w mistrzostwach świata

facebook/Rafał Rosolski
Ósma pozycja na 1000 metrów w dwójce – to najlepszy wynik Rafała Rosolskiego z Dojlid Białystok w mistrzostwach świata, które były rozegrane w czeskich Racicach. Kajakarz białostockiego klubu startowała w sumie w trzech konkurencjach.

W olimpijskiej konkurencji K 2 1000 metrów Rosolski tworzył osadę wraz z Bartoszem Stabno z Posnani Poznań. Dwójka ta w wyścigu eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce, a w swoim półfinale uplasowała się na drugiej pozycji. Natomiast w finale Rosolski i Stabno przypłynęli jako ósma osada. Wygrali Serbowie przed Słowacją i Czechami.

Rosolski rywalizował także w drugiej olimpijskiej konkurencji – K 4 500 metrów. Oprócz Rosolskiego w osadzie byli: Stabno, Dawid Putto (Zawisza Bydgoszcz) i Martin Brzeziński (Zawisza Bydgoszcz). Polska czwórka w półfinale zajęła szóste miejsce, ostatnie dające awans do finału B. Finał B nasi kajakarze ukończyli jako trzeci.

Ponadto Rosolski popłynął indywidualnie na najdłuższym dystansie – nieolimpijskim 5000 metrów. Zawodnik Dojlid zajął dziesiąte miejsce.

Polacy w Racicach wywalczyli w sumie cztery medale: trzy kanadyjkarze w C 1 5000 metrów, C 2 200 metrów i C 4 1000 metrów oraz kajakarki w K 2 1000 metrów.