MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ranking Perspektyw. Na sukces pracowali uczniowie i kadra

DKR
Uczniowie I LO.
Uczniowie I LO. Archiwum
I LO i Technikum Elektryczne w Białymstoku - to najlepsze szkoły średnie w województwie w ogólnopolskim rankingu „Perspektyw” na 2017 r. Brano w nim pod uwagę: sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matur z przedmiotów dodatkowych.

- Źródła leżą przede wszystkim w pasji, poczuciu misji i odpowiedzialności za uczniów - zdradza przepis na sukces Robert Winnicki, dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. - Bazujemy na mocnych stronach uczniów, pozwalamy rozwinąć im skrzydła.

Szkoła uplasowała się na 33. miejscu w Polsce w rankingu liceów ogólnokształcących przygotowywanym przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy’’, co po raz kolejny dało jej pierwsze miejsce w Podlaskiem. Na podium podlaskich liceów znalazło się Społeczne Liceum Ogólnokształcące STO oraz II LO w Białymstoku, które zajęły kolejno 54. i 56. miejsce w Polsce. Kolejnymi placówkami z województwa okazały się: I LO w Łomży (79. miejsce w Polsce), I LO w Suwałkach (135.), II LO w Łomży (204.), III LO w Białymstoku (211.) i VI LO w Białymstoku (245. miejsce).

„Perspektywy” przygotowują również oddzielny ranking techników. Niekwestionowanym zwycięzcą w podlaskim w rankingu jest białostockie Technikum Elektryczne, które znalazło się na 27. miejscu w kraju. W stosunku do ubiegłego roku awansowało o dwa oczka.

- To siódmy raz z rzędu, kiedy zajmujemy pierwsze miejsce na Podlasiu - tłumaczy Adam Aleksiejczuk, wicedyrektor. - Bardzo się cieszymy.

Na drugim miejscu w województwie uplasowało się Technikum Handlowo-Ekonomiczne w Białymstoku, które zajęło 58. miejsce w Polsce.

Dużym sukcesem może pochwalić się Technikum nr 1 im. 2 Korpusu Polskiego Augustowie. Szkoła w stosunku do ubiegłego roku awansowała aż o 29 pozycji.

- Mamy złotą tarczę - cieszy się Agnieszka Renata Mi-lanowska, dyrektor szkoły. - W rankingu jesteśmy już po raz piąty i pniemy się cały czas w górę. W ubiegłym roku byliśmy na 99. miejscu, teraz na 70. i w tej chwili znajdujemy się na podium w województwie - dodaje.

Zdradza również, co jest źródłem ich sukcesów.

- To uczniowie, którzy biorą chętnie udział w konkursach i olimpiadach, zdają świetnie maturę oraz świetna kadra, która pomaga im w osiąganiu sukcesów - tłumaczy Milanowska.

W najlepszej setce nie zabrakło Technikum Budowlano-Geodezyjnego w Białymstoku, które z 96. miejsca awansowało na 75. Na 86. miejscu uplasowano Technikum nr 1 w Zambrowie, a na 97. Technikum Leśne w Białowieży. Z kolei Technikum w ZSOiZ w Ciechanowcu jest 132.

W całym rankingu zwyciężyło: Technikum Elektroniczne w Bydgoszczy oraz XIII LO w Szczecinie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna