Rogate derby dla koszykarzy Żubrów

Marek Kowalewicz z Tura rzuca na kosz Żubrów
Marek Kowalewicz z Tura rzuca na kosz Żubrów Okrztol
Bielsk Podlaski. Koszykarze Tura Bielsk Podlaski zostawili na parkiecie mnóstwo serca, ale to oni zeszli z niego jako przegrani. W drugich derbach Podlasia górą białostockie Żubry.

Emocje były do końca, jak przystało na prawdziwe derby. Słabszy teoretycznie Tur Bielsk Podlaski stawił niezwykły opór liderowi drugoligowych rozgrywek z Białegostoku. Przy wypełnionych przez kibiców do ostatniego miejsca trybunach hali SP 3 w Bielsku Podlaskim ambitni gospodarze przez trzy kwarty byli stroną przeważającą i utrzymującą się na prowadzeniu. Białostoczanie w obronie nie potrafili zatrzymać Łukasza Kuczyńskiego, który w całym meczu zdobył aż 31 punktów. Przed czwartą kwartą Tur prowadził 71:65, a wkrótce po jej rozpoczęciu 73:65 po trafieniu Kuczyńskiego.
Żubry zaczęły wówczas spokojniej rozgrywać swoje akcje do pewnych pozycji rzutowych. A gdy piłka trafiała do rąk Tomasza Kujawy ten zaczął trafiać za trzy punkty. Na 2.52 minuty przed końcem kapitan Żubrów doprowadził do wyrównania 84:84. Jego punkty pozwoliły gościom utrzymywać kontakt z Turem.
Ostatnie sekundy to gra nerwów z obu stron. Niestety, niektórzy koszykarze nie potrafili utrzymać nerwów na wodzy i dochodziło do przepychanek. Gdy pozostawała minuta po wolnych Łukasza Chelisa Żubry wygrywały 89:86. Tur mógł wyrównać, ale Kuczyńskiemu zabrakło trochę szczęścia przy rzutach za 3 punkty.

Tur Bielsk Podlaski - Mispol Żubry Białystok 88:90 (26:18, 20:28, 25:19, 17:25)

Tur: Potrykus 9, D. Byliniak 9 (1x3), Zalewski 5, Rzepiejewski 12 (1x3), Ćwikowski 5 oraz Kowalewicz 17 (1x3), Kuczyński 31, Pawluczuk.
Mispol Żubry: Wilczek 13, Kujawa 21 (6x3), Brzozowski 2, Kulikowski 10, Krajewski 24 oraz Monach 2, Zadykowicz, Kowalik 4 (1x3), Zabielski 2, Chelis 12.
Sędziowali: Adam Wierzman i Michał Proc (Warszawa).