Ruch - Olimpia na remis (wideo)

Krzysztof Sokólski [email protected]
Napastnik Ruchu Michał Fidziukiewicz (z prawej) miał swoje okazje, ale bramki nie zdobył W. Oksztol
Choć to tylko sparing, to traktowane jako lokalne derby spotkanie Olimpii Zambrów z Ruchem Wysokie Mazowieckie, dostarczyło sporo emocji. Mecz zakończył się remisem 1:1.

Sam początek środowego meczu należał do Ruchu. Już w 2 minucie groźnie szarżował Michał Fidziukiewicz i mogło, a nawet powinno być 1:0. Potem do głosu doszli jednak trzecioligowcy z Zambrowa. Ruch został zepchnięty do defensywy, ale zdołał przetrwać trudny okres.

W drugiej części gry na murawie białostockiego MOSPu-u nadal oglądaliśmy twardą, wyrównaną walkę. Wreszcie, w 60 minucie Ruch przeprowadził akcję lewym skrzydłem. Po niej piłka trafiła do Łukasza Jeglińskiego, a ten uderzeniem z woleja wyprowadził drugoligowców na prowadzenie.

Odpowiedź Olimpii była szybka. Dziesięć minut później wysokomazowieckim obrońcom urwał się Tomasz Dzierzgowski. Pozyskany z Gryfu Gródek napastnik wykorzystał podanie aktywnego Dzienisa i ustalił wynik meczu.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Olimpia Zambrów 1:1 (0:0)
Bramki: 1:0 - Jegliński 60, 1:1 - Dzierzgowski 70.