Sandra Pawełczak, Paweł Skowroński i Edyta Dzieniszewska z brązowymi medalami Akademickich Mistrzostw Świata

Sandra Pawełczak
Sandra Pawełczak Archiwum
Poznań, Białystok, Augustów. Paweł Skowroński i Sandra Pawełczak z Dojlid Białystok, tydzień po zdobyciu brązowych medali Mistrzostw Świata Seniorów, zakończyli sezon wywalczeniem czterech krążków kolejnego czempionatu globu - tym razem akademickiego.

- To była fajna, studencka impreza - mówi Skowroński.

Ale nie chodziło tylko o zabawę i rozluźnienie. Nasz duet udanie reprezentował swoją uczelnię, Wyższą Szkołę Finansów i Zarządzania w Białymstoku. Wszystkie cztery starty Sandry i Pawła zakończyły się medalami - brązowymi.

Pawełczak była trzecia w osadzie K4 na 500 metrów, czyli w tej samej konkurencji, w której stanęła na podium seniorskich mistrzostw świata. Tyle że w łódce zamiast Anety Koniecznej siedziała Ewelina Wojnarowska. Razem z Karoliną Nają Sandra zajęła też 3. pozycję w K2 na pół kilometra.
Skowroński potwierdził swoją wszechstronność. Zdobył brąz na kilometr w C4 oraz w sprincie, w duecie z Arkadiuszem Tońskim.

To nie wszystkie zdobycze naszych kajakarzy. W AMŚ startowała także Edyta Dzieniszewska ze Sparty Augustów. Studentka Nauczycielskiego Kolegium Resocjalizacji Rewalidacji i Wychowania Fizycznego niezbyt szczęśliwy sezon okrasiła wreszcie brązowym medalem w osadzie K4 na 200 metrów. Była też 5. w K2 na 200 m.