Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Seniorzy spotkali się przy stołach i muzyce, towarzyszyli im lokalni samorządowcy. Zobacz zdjęcia

OPRAC.:
Martyna Tochwin
Martyna Tochwin
Seniorzy bawili się na imprezie w sali Metal-Fachu
Seniorzy bawili się na imprezie w sali Metal-Fachu pow. sokólski
Członkowie Koła Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Sokółce bawili się w sali bankietowej Metal-Fachu. Wśród zaproszonych gości byli samorządowcy. Wśród nich m.in. starosta sokólski Piotr Rećko oraz Paweł Wnukowski, radny sejmiku wojewódzkiego.

Koło Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów to bardzo prężnie funkcjonująca organizacja. Działa na rzecz poprawy warunków życia osób starszych i niepełnosprawnych, przeciwdziała ich samotności, marginalizacji i wykluczeniu społecznemu. Terenowe ogniwa Związku współdziałają z samorządem terytorialnym, prowadzą bogatą działalność kulturalną i artystyczną, organizują zajęcia sportowe, rekreacyjne i rehabilitacyjne dostosowane do potrzeb i zainteresowań swoich członków.

Sokólskiemu Kołu przewodniczy Elżbieta Kędyś.

- Jest mi tak miło patrzeć na was wszystkich. Mając tyle lat, ile mamy, spełniamy swoje marzenia. W tej chwili wszystko możemy. Bawmy się, cieszmy się i żyjmy tą chwilą – zwróciła się do gości wydarzenia.

O tym, że zebrani w balu seniorzy są tak naprawdę młodzi duchem, wspomniał też Artur Gajlewicz, burmistrz Dąbrowy Białostockiej. Mówił też o działalności Pawła Wnukowskiego na rzecz tej grupy społecznej.

- Ogromne środki w ostatnich latach spłynęły z Urzędu Marszałkowskiego dlatego, że mamy swojego reprezentanta w Województwie Podlaskim. Ale chcemy mieć swojego reprezentanta także w sejmie. Przede wszystkim musimy wesprzeć mentalnie, duchowo kandydata z naszego regionu, również ciepłym słowem i uściskiem dłoni – mówił o radnym sejmiku wojewódzkiego dąbrowski włodarz.

Natomiast Łukasz Owsiejko, prezes Agencji Rozwoju Regionalengo „Ares” w Suwałkach, zaznaczył, że reprezentowana przez niego jednostka od nowego roku ma wdrażać kilka działań skierowanych między innymi właśnie do osób w wieku emerytalnym.

- Będą to projekty szkoleniowe i takie, dzięki którym pomożemy państwu zakładać koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia, fundacje. Umożliwi to państwu pozyskiwanie środków, na przykład na wyjazdy integracyjne – poinformował.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna