Siatkarki ASZ WSWFiT lepsze od lidera

Miłosz Karbowski
Iwona Gosko blokuje atak Katarzyny Zabadały.
Iwona Gosko blokuje atak Katarzyny Zabadały. B. Maleszewska
Białystok. Siatkarki AZS WSWFiT Białystok potwierdziły, że przy pełnej mobilizacji są w stanie wygrać z każdym przeciwnikiem w swojej lidze. W sobotę po raz drugi w tym sezonie pokonały lidera, Czarnych Węgrów.

Białostoczanki miały jeden słaby moment w meczu. Przy stanie 13:13 w drugiej partii, kilkuminutowa przerwa na sprawdzenie ustawienia, wybiła je z rytmu. Fatalne przyjęcie zagrywki sprawiło, że w tej partii zdobyły już tylko dwa punkty.
W pozostałych częściach meczu były górą. W pierwszym secie uciekły rywalkom w końcówce. W trzecim zwycięstwo zapewniły BTPS-owi dwie serie trudnych serwisów Doroty Wierkin. W czwartej partii konsekwentna gra środkiem z wykorzystaniem Katarzyny Piwko i Urszuli Iwaniuk dała pewną wygraną, mimo ofiarnej postawy Czarnych w obronie.
Mecz oglądała Aleksandra Drwięga, była zawodniczka Pronaru Białystok, aktualnie grająca w PLKS Pszczyna. Jej drużyna zmierza po mistrzostwo grupy 2. Zwycięzca tejże spotka się w play off z mistrzem grupy 3, być może Czarnymi lub naszym AZS-em. - Dziś AZS zagrał bardzo fajnie i wygląda na groźniejszy zespół niż Czarni. Ale z drugiej strony ta drużyna jest chimeryczna i potrafi męczyć się ze słabymi przeciwnikami - mówiła Drwięga.
AZS WSWFiT BTPS Białystok - Czarni Węgrów 3:1 (25:23, 15:25, 25:20, 25:17)
AZS WSWFiT BTPS: Wierkin, Korol, Piwko, Gosko, Sasimowicz, Iwaniuk, Sobolewska (libero) oraz Szulborska.