Siatkarki BAS Białystok lepsze od ostatniej drużyny [zdjęcia]

kgolZaktualizowano
Mecz drugiej ligi BAS Kombinat Budowlany Białystok - Sparta Warszawa Anatol Chomicz
Drugoligowe siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok pewnie pokonały na swoim boisku niżej notowaną Spartę Warszawa 3:1. Podopieczne Sebastiana Grzegorka są na czwartym miejscu w tabeli.

Gospodynie były zdecydowanymi faworytkami w tym starciu i być może dlatego w pierwszych dwóch setach presja wygranej na początku wiązała ręce białostoczankom.
W pierwszej partii długo wynik oscylował wokół remisu. Dopiero w końcówce BAS odskoczył rywalkom na różnicę kilku punktów i rozstrzygnął seta na swoją korzyść.

Warto wspomnieć, że w tym meczu wobec poważnej kontuzji libero Marty Kutikow, sztab trenerski BAS desygnował do gry w jej miejsce Katarzynę Dziewiątkowską. Natomiast na środek siatki po wyleczeniu urazu wróciła już Emilia Pisarczyk.

Druga odsłona była niestety festiwalem nieporadności Podlasianek. Serie prostych, niewymuszonych błędów i brak płynności w grze rzutowały na niepomyślny finisz tej części rywalizacji. W setach było zatem 1:1 i wydawało się, że miejscowe znów od nowa będą musiały mozolnie budować przewagę.

Na szczęście mocna słowa sztabu szkoleniowego w przerwie bardzo dobrze podziałały na białostoczanki. Trzecia partia w wykonaniu BAS była popisowa, wygrana bardzo wysoko – do 13. Duża w tym rola skutecznego serwisu gospodyń oraz poprawy w bloku.
Białostoczanki poszły za ciosem i wygrały całe spotkanie 3:1, choć w ostatnim secie od początku musiały odrabiać straty po kolejnej serii niewymuszonych błędów. Przełom nastąpił w połowie partii. BAS dogonił rywalki, wypracował kilkupunktową przewagę, której nie oddał już do końca. Było to siódme zwycięstwo BAS w sezonie. Strata do podium w tej chwili wynosi trzy oczka. W kolejnym meczu Podlasianki zmierzą się na wyjeździe z Nike Węgrów.

BAS Kombinat Budowlany Białystok – Sparta Warszawa 3:1 (25:20, 18:25, 25:13, 25:20)
BAS:
Kożuchowska, Lichodziejewska, Kubik, Pisarczyk, Gronostajska, Czeropska, Irzemska, Iber, Dziewiątkowska, Szczygielska, Manchak, Szymańska.
Inne wyniki: Legionovia II Legionowo – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3, Ósemka Kielce – Dargfil Rawa Mazowiecka 3:2, Łaskovia Łask – Mazovia Warszawa 0:3.
Mecz: Krótka Mysiadło – Nike Węgrów został przełożony.