Siatkówka. BAS Białystok - MKS Będzin 0:3. Od klęski po nutkę optymizmu

BAS Białystok - MKS Będzin 0:3
BAS Białystok - MKS Będzin 0:3 Urszula Łobaczewska
Na inaugurację Tauron 1. ligi siatkarze BAS-u Białystok nie sprawili sensacji, przegrywając we własnej hali z faworyzowanym MKS-em Będzin 0:3.

Publiczność, która licznie przybyła na trybuny hali SP 50 w Białymstoku w pierwszym secie zobaczyła pogrom gospodarzy. Debiutancka trema zjadła siatkarzy podlaskiego beniaminka, którym nie wychodziło dosłownie nic. Na 11 zdobytych punktów aż pięć to zepsute zagrywki przeciwników, którzy dominowali w każdym elemencie.

Kiedy nerwy siatkarzy trenera Krzysztofa Andrzejewskiego trochę opadły, to zaczęli oni stawiać opór ekipie z Będzina. Do stanu 13:13 walka była bardzo wyrównana, ale wtedy goście odskoczyli na 17:13 (dwie kontry, punkt z zagrywki i blok) i nie pozwolili wydrzeć sobie wypracowanej przewagi, wygrywając do 20.

Najbardziej wyrównana i dająca nutkę optymizmu była ostatnia odsłona, która mogła nawet paść łupem Podlasian. Po ataku i zagrywce Jędrzeja Gossa nasza drużyna objęła prowadzenie 15:13 i przez pewien czas nikt nie zdobył punktu przy własnym serwisie. Niestety, od stanu 20:19 dla miejscowych goście odzyskali inicjatywę i skończyli potyczkę już przy pierwszym meczbolu, po bloku na Karolu Rawiaku.

- Zabrakło nam cierpliwości, ale, pomijając pierwszego seta, nasza gra wyglądała coraz lepiej, a trzeci set pokazał, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z teoretycznie mocniejszym rywalem i do tego będziemy dążyć w kolejnych meczach - komentuje kapitan białostockiego zespołu Maciej Naliwajko. - Na pewno nie wyjdziemy z założenia, że z dużo silniejszymi zespołami nie mamy czego szukać, tylko będziemy dążyć do zwycięstwa - dodaje.

W drugiej serii gier BAS Białystok podczas kolejnego weekendu zmierzy się na wyjeździe z Visłą Bydgoszcz

WYNIKI 1. KOLEJKI
BAS Białystok - MKS Będzin 03 (11:25, 20:25, 23:25).
BAS Białystok
: Witkoś, Rawiak, Tumski, Goss, Naliwajko, Wójcik, Ostaszewski (libero) oraz Czetowicz.

Visła Bydgoszcz - Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:2, Legia Warszawa - Chrobry Głogów 3:2, Astra Nowa Sól - AZS AGH Kraków 3:1, Gwardia Wrocław - Mickiewicz Kluczbork (niedziela, godz. 17).
Mecze: Avia Świdnik - SMS PZPS Spała, KPS Siedlce - Olimpia Sulęcin i Krispol Września- Norwid Częstochowa zostały przełożone.