Siatkówka. Biebrza Lipsk niepokonana w III lidze

pm
2016-10-23  bialystok bestios suwalki siatkowka  andrzej zgiet/polska press/gazeta wspolczesna/kurier poranny
2016-10-23 bialystok bestios suwalki siatkowka andrzej zgiet/polska press/gazeta wspolczesna/kurier poranny Andrzej Zgiet
W meczu na szczycie III ligi Biebrza Lipsk pokonała Centrum Augustów i umocniła się na prowadzeniu w tabeli.

W hicie piątej kolejki Centrum Augustów podejmowało u siebie Biebrzę Lipsk. Przed tym meczem obie drużyny miały tyle samo punktów. Liderem była jednak Biebrza dzięki lepszemu stosunkowi setów.

Po emocjonującym pięciosetowym spotkaniu wygrali goście. Dzięki temu Biebrza umocniła się na prowadzeniu w tabeli.
– Był to zacięty mecz – powiedział opiekun zwycięskiej drużyny, Rafał Suszyński. – Zagraliśmy słabo w dwóch pierwszych setach. Nie kończyliśmy piłek i przegrywaliśmy. Potem poprawiliśmy przyjęcie, zagrywkę i zaczęło iść nam lepiej.
– Podsumowując całe spotkanie, zagraliśmy średnio – dodaje trener Biebrzy. – Dwa pierwsze sety były słabe w naszym wykonaniu i znowu musieliśmy się denerwować o wynik. W Augustowie jednak zawsze grało się nam ciężko.

W pozostałych spotkaniach Mikolo Sokółka pewnie pokonała BAS Białystok 3:0 i umocniła się na trzeciej pozycji w tabeli. Ważne zwycięstwo odniósł Bestios Białstok, który w pięciu setach pokonał na wyjeździe ostatni w tabeli Ruch Wysokie Mazowieckie. Dzięki tej wygranej drużyna z Białegostoku zbliżyła się punktowo do czołówki.

W szóstej serii gier najciekawiej zapowiada się starcie Biebrzy z Mikolo. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 18 w Lipsku. W razie wygranej drużyna z Sokółki ma szansę awansować na fotel lidera.
–Gramy ostatnio ważne mecze – komentuje trener Biebrzy. – Wcześniej graliśmy z Suwałkami, ostatnio z Augustowem, a teraz z Sokółką. Na pewno będzie ciekawie. Mam nadzieję, że wygramy.

W pozostałych spotkaniach BAS Białystok podejmie Ruch, a SUKSS Suwałki zagra z Centrum Augustów.

Wyniki 5. kolejki
Centrum Augustów – Biebrza Lipsk 2:3 (25:14, 25:23, 18:25, 19:25, 9:15)
Mikolo Sokółka – BAS Białystok 3:0 (25:15, 23:25, 22:25, 25:23, 11:15)
Ruch Wysokie Mazowieckie – Bestios Białystok 2:3 (25:15, 23:25, 22:25, 25:23, 11:15)