Ślepsk Malow Suwałki znakomicie spisał się na turnieju Solbet Cup
Ślepsk Malow Suwałki znakomicie spisał się na turnieju Solbet Cup facebook.com/SlepskSuwalki
Ślepsk Malow Suwałki z bardzo dobrej strony pokazał się na Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Solbet Cup w Solcu Kujawskim. Biało-Niebiescy pokonali po 3:0 Eneę Czarnych Radom oraz Visłę Proline Bydgoszcz i zostali triumfatorami zawodów. Indywidualna nagroda najlepszego zawodnika imprezy trafiła do rozgrywającego suwalskiego zespołu - Maksima Buculjevica.

Suwalczanie na początek zmierzyli się z konkurentem z PlusLigi - Eneą Czarnymi Radom i rozgromili rywali w trzech krótkich setach. O przewadze drużyny trenera Dominika Kwapisiewicza najlepiej świadczy fakt, ze radomianie w najlepszej partii zdołali ugrać tylko 17 punktów. Biało-Niebiescy imponowali szczególnie zagrywką, z którą Czarni nie mogli sobie poradzić.

Solbet Cup. Visła Bydgoszcz stawiła twardy opór

W finale suwalczanie zagrali z Visłą Proline Bydgoszcz, która wcześniej ograła 3:2 czeski zespół Areo Volejbol Odolena Voda. Pierwszoligowcy stawili Ślepskowi Malow dużo twardszy opór niż radomianie, ale też nie byli w stanie urwać nawet seta. Najbardziej zacięta była druga partia, zakończona porażką zespołu z Bydgoszczy 24:26.

- Wynik cieszy, bo zawsze człowiek chce wygrywać. Nasi trenerzy znajdą pewnie mankamenty w naszej grze, wyciągną odpowiednie wnioski i będziemy mieli nad czym pracować w najbliższych tygodniach - komentuje w klubowych mediach libero Ślepska Malow Paweł Filipowicz.

Podczas kolejnego weekendu Ślepsk Malow zmierzy się dwukrotnie w Węgorzewie w meczach sparingowych z Indykpolem AZS Olsztyn. Nowy sezon PlusLigi Biało-Niebiescy zainaugurują 21 października, wyjazdowym starciem z Norwidem Częstochowa.