Siatkówka. Sześć punktów w dwóch meczach i BAS Białystok blisko play-off

Mecz BAS Kombinat Budowlany Białystok - AZS LSW Warszawa
Mecz BAS Kombinat Budowlany Białystok - AZS LSW Warszawa Wojciech Wojtkielewicz
BAS Kombinat Budowlany Białystok wygrał dwa spotkania bez straty seta u siebie i awansował na trzecie miejsce w tabeli.

Trudniej trzy punkty białostoczankom było zdobyć w meczu z LSW Warszawa. Pierwszy i trzeci set skończył się na przewagi (31:29 i 26:24).

Może wyniki w tych setach nie wskazują na to, ale były one pod naszą kontrolą – twierdzi Sebastian Grzegorek, trener BAS. – Po prostu było czuć, że jesteśmy zespołem lepszym. Tylko jakieś niepotrzebne serie błędów z naszej strony sprawiały, że nie wygrywaliśmy wyżej.

Przeczytaj także:

Nieudany wyjazd siatkarek BAS Kombinat Budowlany Białystok

Natomiast w zaległym spotkaniu z Krótką Mysiadło szkoleniowiec BASdał więcej pograć zawodniczkom, które rzadziej pojawiają się na boisku. Dwie wygrane sprawiły, że nasza drużyna jest już bardzo blisko zajęcia miejsca w pierwszej czwórce, która zagra w play–off.

– Zostały nam do rozegrania dwa mecze na wyjeździe z Ósemką Siedlce [15 luty – red.] i u siebie z Łaskovią (29 luty – red.] – mówi Grzegorek. – Jeżeli z Ósemką zdobędziemy co najmniej dwa punkty to już zapewnimy sobie udział w play–off.

Wyniki 19. kolejki
BAS Kombinat Budowlany Białystok – AZS LSW Warszawa 3:0 (31:29, 25:20, 26:24)
BAS:
Szymańska, Gronostajska, Pisarczyk, Sidor, Sokolińska, Iber, Lichodziejewska (libero) oraz Brukarz, Zalewska, Mańczak, Konkina, Pietruszka (libero).

AZS AWF Warszawa – Nike Węgrów 3:0, Sparta Warszawa – NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 0:3, Legionovia Legionowo – Chemik Olsztyn 3:0, Łaskovia Łask – Ósemka Siedlce 3:2. Pauza: Krótka Mysiadło.