Siatkarki BAS-u KB Białystok pokonały Legionovię Legionowo 3:2
Siatkarki BAS-u KB Białystok pokonały Legionovię Legionowo 3:2 Wojciech Wojtkielewicz
Siatkarki BAS Kombinat Budowlany Białystok wygrały po pięciosetowej walce z Legionovią Legionowo 3:2 zdobywając dwa punkty. Zwycięstwo za trzy "oczka" było bardzo bliskie, gdyż białostoczanki prowadziły już 2:0 w setach. Drużyna gości wyrównała i o wszystkim musiał zadecydować tie-break.

Mecz siatkarek BAS KB Białystok był jak rollercoaster, nie tylko w rozstrzygnięciach setów, ale i w walce w poszczególnych setach. Już w partii otwarcia sytuacja na boisku zmieniała się co chwila. raz na prowadzeniu był BAS a raz Legionovia. Najpierw skuteczniejsze w ataku były siatkarki z Legionowa, które odjęły prowadzenie 6:2. Po zagrywce Magdaleny Ociepy był już remis 8:8, po którym znów górą była Legionovia 11:8. I tak sytuacja zmieniała się do końca seta. I nawet prowadząc 23:18 kibice BAS nie mogli być pewni końcowego rezultatu partii. Legionovia doszła białostoczanki na punkt 22:23. Na szczęście dwie ostatnie akcje należały do BAS-u.

W drugim secie drużyna z Białegostoku utrzymywała kilkupunktowe prowadzenie wywalczone na początku partii 4:1. Było już nawet 12:4. Jednak w końcówce rywalki zbliżyły się już tylko na trzy oczka przegrywając 17:20. Trener Marcin Wojtowicz wziął przerwę dla swojej drużyny, po której białostoczanki doprowadziły do wygranej 25:19.

Wystarczyło już tylko postawić "kropkę na i" w kolejnym secie i wygrać za trzy punkty. Jednak Legionovia obudziła się i dominując w trzeciej partii wygrała 25:20, a w czwartej 25:18 doprowadzając do tiebreaka.

W decydującym secie, po remisie 5:5, białostoczanki, po serii zagrywek Julii Papszun, osiągnęły pięciopunktowe prowadzenie wygrywając 10:5. za chwilę było już 12:6 i brakowało już tylko trzech piłek do zwycięstwa. I nastąpił kolejny zryw rywalek. Białostoczanki dwukrotnie zaatakowały w aut bez bloku i BAS KB wygrywał już tylko 13:12. Na szczęście punkty Łucji Kuriaty (atak ze środka) i Pauliny Niedżwieckiej (as serwisowy) przesądziły o zwycięstwie naszej drużyny.

Już w środę białostoczanki zagrają na wyjeździe z NIKE Wegrów.

BAS Kombinat Budowlany Białystok – B&B LTS Legionovia Legionowo 3:2 (25:22, 25:19, 20:25, 18:25, 15:13).
BAS KB: Ociepa, Mennecozzi, Kurta, Biała, Szymańska, Papszun, Szmigielska, (libero) oraz Kempfi, Sokolińska, Niedźwiecka, Panasewicz.
Legionovia: Bagrowska, Duda, Mikołajczyk, Dąbrowska, Górecka, Daca, Łuszczyńska (libero) oraz Nowak-Jaworska, Łabanowska, Milun, Szmelter.
MVP: Karolina Szmigielska.

Wyniki 12. kolejki

• Sokół Mogilno - San-Pajda Jarosław 3:2 (25:20, 22:25, 30:28, 23:25, 15:9)
  • LOS Nowy Dwór Mazowiecki - KS Piła 3:2 (25:17, 25:21, 26:28, 23:25, 18:16)
  • Karpaty Krosno - MKS Imielin 3:0 (25:17, 25:18, 25:20)
  • Płomień Sosnowiec - SMS Szczyrk 3:0 (25:21, 25:18, 28:26)
  • Solna Wieliczka - Nike Węgrów 2:3 (25:22, 25:18, 19:25, 13:25, 12:15)
  • BAS KB Białystok - Legionovia Legionowo 3:2 (25:22, 25:19, 20:25, 18:25, 15:12)
  • Wieżyca 2011 Stężyca - Energetyk Poznań 3:1 (25:17, 25:9, 21:25, 25:12)