Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Siemiatycze z dofinansowaniem na Plac Integracji Społecznej. Będzie tyrolka, drewniany wigwam i ścianka wspinaczkowa (ZDJĘCIA)

Olga Goździewska-Marszałek
Olga Goździewska-Marszałek
Budowa placu rozpocznie się w 2021 roku.
Budowa placu rozpocznie się w 2021 roku. UM SIEMIATYCZE
Tyrolka, drewniany wigwam, siłownia, bujak w formie deski surfingowej i ścianka wspinaczkowa. To wszystko znajdzie się na Placu Integracji Społecznej w Siemiatyczach. Miasto dostało dofinansowanie na jego budowę.

Projekt placu zakłada podzielenie terenu na kilka stref, do zabaw i rekreacji, dla mieszkańców w każdym wieku. W I etapie zaplanowano wykonanie ścieżek chodnikowych, trawników, bezpiecznych nawierzchni, ogrodzenia, oświetlenia przestrzeni oraz montażu elementów małej architektury, tj. ławek, koszy na śmieci, zjazdu linowego - tyrolki, drewnianego wigwamu, czterech pagórków z tunelami, bujaka na sprężynach w formie deski surfingowej, ścianki wspinaczkowej oraz elementów siłowni zewnętrznej.

Na realizację I etapu projektu miasto otrzymało dofinansowanie w wys. 392 998,44 zł. Dotacja została pozyskana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego dla projektów zgłoszonych w ramach Lokalnych Grup Działania.

Budowa placu rozpocznie się w 2021 roku. Ze względu na całkowity koszt powstania Placu Integracji Społecznej wynoszący prawie 3 mln zł, zadanie to zostało podzielone na trzy etapy. Miasto stara się obecnie o uzyskanie funduszy na realizację dwóch pozostałych części projektu.

Zobacz też:

Wędkarze łowili ryby całą noc

Siemiatycze. Wędkarze łowili ryby całą noc. Walczyli o pucha...

Jego celem jest zagospodarowanie niewykorzystywanego obecnie terenu przy zalewie nr 1. oraz udostępnienie go mieszkańcom, w tym osobom z niepełnosprawnościami, jako miejsca aktywizacji i integracji społecznej. Dzięki wyposażeniu w urządzenia i instalacje dedykowane różnym grupom wiekowym, plac może stać się miejscem atrakcyjnym dla wszystkich.

Przygotowana infrastruktura będzie pełnić funkcje nie tylko związane z rekreacją w przyjemnym otoczeniu, ale też ważne funkcje społeczne jak budowanie relacji i więzi społecznych, integrację i aktywizację społeczną.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziwne wpisy Jacka Protasiewicz. Wojewoda traci stanowisko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna